Google, çılgın projesini hayata geçiriyor!

Başlangıçta şaka gibi görünse de Google, bu ilginç yöntemle Dünya'ya internet dağıtmaya kararlı!

  • Ercan Uğurlu
Google, çılgın projesini hayata geçiriyor!

Jules Verne'in 80 Günde Devrialem kitabını okuduysanız, Google'ın bu projesi sizi bir hayli heyecanlandıracak. Google'ın bir süredir sessizliğini koruyan Project Loon projesi sonunda ilk meyvelerini vermeye başladı. Project Loon projesi kapsamında, balonların yardımıyla dünya çapında her noktaya internet bağlantısı taşımayı hedefleyen Google, tam 22 gün süren test turunu tamamladı.

Google'ın çılgın internet projesi Project Loon hakkında bilmenşz gereken her şey... Tıklayın...

Google, Project Loon projesiyle dünya genelinde kablosuz internet bağlantısını ulaştırmayı amaçlıyor. İnsansız sıcak hava balonlarıyla gerçekleştirdiği ilk test uçuşunu tamamlayan Google, 22 gün sonunda tamamlanan testte, bir balonu Dünyanın etrafında gezdirmeyi bşardı. Yeni Zelanda'da başlayıp Antartika'yı çevreleyen açık okyanus üzerindeki bir döngü içinde uçan test balonları, projenin ilerleyen dönemlerinde farklı yörüngelerde de yükselecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Fractale ve Ghost In The Shell animeleri yavaş yavaş kısmen gerçeğe dönüşüyor. Biyonik protezler gelişiyor... 3D teknolojili cihazlarda geldi... Düşünce ile kontrol sistemleride geliştiriliyor... Gerisini düşünün artık...

@10 Nis 2014 08:51 http://media.tumblr.com/tumblr_lvli4gjfrI1qgcxdt.jpg

@10 Nis 2014 08:51 düşünemedi

@10 Nis 2014 08:51 Emin olun ki bu sitede "anime" lerin yapımcıları daha düş kurmaya başlamadan o teknolojileri geliştiren kişilerle karşılaşabilirsiniz. Tavsiyem animeleri değil bilim kurgu filmlerini seyretmeniz. Gerçeğin dünyası gösterişsiz gibi görünse de daha mantıklıdır. Japonların vs. abartılı animelerini seyredip oradan teknolojiyi anlamak pek mantıklı olmaz zira.

sayın chip yazarları, yazılarınıza kaynak gostermeye ne zaman başlayacaksınız?

@10 Nis 2014 09:56 Belki başka siteler Chip.com.tr adresinden alıntı yapıyorlardır?

Google akıllı olsun ve bizim semalardan geçmesin. İndirirler bir şekilde..

gugıl senin neyine böyle şeyler ya tam şaka gibi bunlar :)

Kışın nasıl ucacaklar;merak ettım!

Sen de yorum yaz