Google Code için yolun sonu geldi!

Google, "patır patır" kapattığı servislerine şimdi bir yenisini daha ekledi!

  • Cem Şancı
Google Code için yolun sonu geldi!

Google, arzu ettiği ilgiyi görmeyen servisleri "patır patır" kapatmakla ünlü bir şirket. Bu tavrını yorumlamak gerekirse, belki de çok sayıda hizmeti hızla devreye almak konusunda başarılıyken servisleri duyurmak ve pazarlamak konusundaki başarısızlığı nedeniyle onların hızla kapatılmasına neden olduğunu da söyleyebiliriz.

Google, bir zamanlar popüler olan anında mesajlaşma servisi Google Talk'u kısa süre sonra kapatacakken, şimdi de açık kaynaklı kod yazan yazılımcılar arasında popüler olan Google Code servisini 25 Ocak 2016'da kapatacağını açıkladı. Bu arada servisi yeni hesap açma, yeni proje kabulüne de 12 Mart tarihinde kapadı.

Dolayısıyla, servisi kullanan yazılımcılar şimdi devam eden projelerini yedekleyerek alternatif servislere adapte etmek için çalışmaya başladılar. Bakalım, Google'ın kapatılacak servisler listesinde, şimdi sıra hangisine gelecek? Yakında duyarız...

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

böyle giderse google a insanlar nasıl güvenipte hesap açarlar ki ? androidin de ömrünün uzun olduğunu düşünmüyorum.

@15 Mar 2015 16:48 2007 den beri söylenen söz

Google Talk'u kapatacak yerine Hangouts diye saçma birşeyi entegre edecek... Yapamıyorsun Google olmuyor. GTalk Gmail içinde gayet güzel bir servisti.. Hangouts hiç mi hiç gitmez bilesin

1 kapıyo 3 açıyo

google batıyo galiba önüne gelen kapatıyo

@15 Mar 2015 18:48 Darısı microsoftun başına...

Androidi kapatacağı günleri de görürüz inşallah....

bari google code kapanmasın

Google zarar etse rahatlasak

Google Talk'u kapatalı neredeyse 1 ay olacak zaten. Hangouts belasını başımıza saralı çok oldu...

Dükkanı da kapatırlar inş

merak etmeyin Google iyi kullanıcı bilgisi çaldığı şeyleri kapatmaz yani androidin ömrü uzundur yeter ki çok kullanılsın.

Sen de yorum yaz