Google: Çok özel Cumhuriyet Bayramı kutlaması

Özel günleri özel logolarla kutlayan Google, Cumhuriyet Bayramı için bakın nasıl bir logo seçti?

Google: Çok özel Cumhuriyet Bayramı kutlaması
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı logosunun tam halini görmek için tıklayın...

Eğer hala arama işleri için araç çubukları yerine Google ana sayfasını kullanıyorsanız, bu değişikliği mutla fark etmiş olmalısınız: Google, her zaman yaptığını yine yaptı; Türk internet kullanıcılarının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını çok özel bir logoyla kutladı.

Logoya tıkladığınızda, Google sizi "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı" ile ilgili arama sonuçlarının listelendiği sayfaya götürüyor.

Biz de CHIP Online ailesi olarak tüm Türk milletinin 29 Ekim Cumhuriyet bayramını kutluyor; ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz.

Google'ın dikkat çeken diğer özel logoları için tıklayın...

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

google ve yan urunleri gercekten cok özel işte bu yuzden seviyorum bu T.r ye olan duyarlılıgı yuzunden TEBRİKLER...western88

tek kelimeyle süper olmuş.

Herkesin CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN, daha nice bayramlara...

INTEL PC NVIDIA WE WINDOWS KULLANAN HERKESE SAYGILAR

Cumhuriyet bayramı kutlu olsun!

Bütün Türk Cumhuriyetini ve Bütün Türk ve Kemalistlerin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum bu bayram inş. bir takım kendini bilmez densizler tarafından ülkemize zetir edilme.

(Lütfen yanlış anlamayalım bu ülkede yapılmayıpta yapılıyomuş gibi gösterilen bir takım ayrımcılıklardan dolayı sade Türk kardeşlerimin bayramını kutluyorum ama bu bayram cumhuriyet bayramıdır cumhuriyeti Atatürk esaslarıyla benimsemiş herkese kutlu ola.)

Google iyi yolda.
Tebrikler...

adamlar daha dün işgalciydiler.besbelliki yasaklardan çekindiklerinden yağ yakıyorlar.ki biz yakında google a da bir mahkeme kararıyla yasak koydurtan bir ülke olabiliriz.

Google a teşekkürler. Yaptıkları jest çok hoş. Sırf bunun için bile Google kullanmaya devam edebilirim.

Cumhuriyet Bayramimiz kutlu olsun. Bu ülke yobazların memleketi hiçbir zaman olmayacak. Din duygularını sömürenler, çalıp çırpanlar bu ülkede söz sahibi olamaz! Google'ye de teşekkürler!

Google a teşekkürler. Yaptıkları jest çok hoş. Sırf bunun için bile Google kullanmaya devam edebilirim.

yav bu yeşil ne alaka? çok feci takıldım ben bu mescid yeşiline...

neden yeşil neyi sembol ediyor ?

Kendini TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞI sayan herkesin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.İnş. Cumhuriyetimizin 100.yılını ve devamını görebiliriz.

o logodaki kim peki, Mustafa Kemal Atatürk ise yuhhh diyorum, roma imparatorlarına benziyor

Doğal olarak tabiki tek google.com.tr domaininde gözüküyor. Bunu düşünüp koymaları bile çok önemli fakat beğenmediğimi belirtmek zorunluluğunda hissettim. Atatürk'ü at üzerindeyken resmetmeye çalışmışlar ama Mısır Çölü'nden gelmiş bir bedeviye benzemiş adeta. Her zamanki beyaz arkaplanına kırmızı font kullanır diye beklemiştim çünkü Cumhuriyet rengi kırmızı beyazdır fakat Cumhuriyet Bayramı'nı değilde İslam Muhafızları'nın Devrim Yıldönümü'nü kutlar gibi yeşil font kullanıp beni hayal kırıklığına uğratmıştır. O yeşil rengi ve oyuncak askerlerden bozma atlı bana hiç bir şekilde Cumhuriyet Bayramı'nı çağrıştırmamıştır.

Atatürk at üzerinde böyle heybetli dururdu! ( http://www.byerleyturk.org/images/ataturk-at-uzerinde.jpg )
Böyle değil! ( http://dailydaily.files.wordpress.com/2007/10/risk.PNG )

Olmamış Google kınıyorum...

ankarada'ki :heykel skandalına gönderme yapışlar herhalde.

Nüfusu'nun %98'i müslüman olan bir ülke için mescit yeşili seçmeleri gayet doğal.

Arkadaşlar, doğal azottan nem kapmayın, dibinizde alenen yapılan onca ihlal ve ihanet varken gidip google saldırmayın.
düşünüp jest yapmış olmaları çok güzel, rengi, tıpkılığı teferruat.
Ata'yı ve mirasını talan etmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecek!

herkesin bayramı kutlu olsun, emanetlerin değerini bilin.

"CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
Nüfusu'nun %98'i müslüman olan bir ülke için mescit yeşili seçmeleri gayet doğal. "

Kim demiş ülkenin %98'nin müslüman olduğunu lütfen yapmayalım herkesin dini kendine. Dışardan müslüman gibi gözüken yada nufus cüzdanında müslüman yazan herkes müslümanmı? Türkiye laik bir ülkedir müslümanı, hristiyanı, yahudisi bir arada yaşar.

Adamlar düşünüp yapmış bizimkiler de yok türbe yeşiliymiş yok roma imparatoruymuş. Yine ortalığı karıştırmak isteyenlerin basit yorumları.

Yavv arkadaşlar ne takıyorsunuz yeşile ata, adamlar yapmışlar bir resim koymuşlar. Adamlar ne güzel kutlamış cumhuriyet bayramımızı. Benimde dikkatimi çekmişti yeşil ama takmadım kafaya. Sonuçta yurtdışı kaynaklı bir site ne kadar bilebilirlerki.

Be kardeşim siz niye tekkeyle tükkeyle bağdaştırdınız bu yeşili onu anlamış değilim. Benim gördüğüm Atatürk heykelleri genelde bronz türü maddelerden üretilir ve zamanla bunlar yeşile çalan bir renk oluşturur. O adamlar nereden bilsin beyazı kırmızıyı. Bilemezler çünkü; Onların ne dedeleri ne babaları ne de kendileri o asil renkleri hissedebilirler. Hissedemedikleri için heykellerden alıntı yapmışlar. Bence düşünmeleri bile yeter. Sinekten yağ çıkarmayın.
(Bazıları ormanlık alana gitse, OOOOOOOP Burası tekke galiba hertaraf yeşil baksana girmeyelim, demeye başlayacak.)

Nasıl bir zihniyettir ki hemen "mescid yeşili" gibi bir tabir ile olayı provoke edip farklı bir kanala yönlendiriyorsunuz. İnsan ne görmek isterse onu görür. Dost görmek isterseniz dost, düşman görmek isterseniz düşman görürsünüz.
Biz yeşiliyle de biriz, al bayrağımın rengi ile de biriz. Biz ayıyla da yıldızıyla bu memleketin evladıyız. Gidin başka yerde provoke edin insanları, ayrımcılık yapın.
Yeter bu zihniyetten çektiğimiz. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Bu topraklar üstünde hak iddia eden, bu toprakların asıl sahibi, atalarımızın mirasçısı, çocuklarımızın emanetçisiyiz.
Bu topraklar üstünde sizin "mescid yeşil"i dediğiniz de biziz, o bayrak için can verecek ve o bayrağı yine ala bulayacak, bayrak için kanını verecek de biziz.
Biz Mevlana'yız, Yunus Emre'yiz, biz Nazım Hikmet Ran'ız, Mehmet Akif'leriz, Necip Fazıl'larız... Biz Atatürk'üz.
Karışmayın rengimize de, toprağımızı da, insanımıza da. Bizde ki insanlık ve anlayış başka hiç bir millette yoktur.
Ne mutlu Türküm diyene ve bunu kavrayabilmiş beyinlere.
Nice Cumhuriyet Bayramlarına inşallah...
Saygılarımla...

86 Yıldır kul değil, vatandaşız, hürüz! Cumhuriyet bayramı kutlu olsun!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

ATATÜRK DİYORKİ: " Gerektiğinde vatan için bir tek fert gibi yekpare azim ve karar ile çalışmasını bilen bir millet elbette büyük bir gelecege layık ve aday olan bir millettir. "

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play