Google Currents + Magazines = ?

Google'ın yeni uygulaması, aslında iki eski uygulamayı birleştiriyor! Ama bizim için değil...

Google Play Newsstand hazır!

Google Newstand'in ortaya çıkmasıyla beraber Android'in iki "okuma" uygulaması bir araya geldi. Tablet ve telefonlara yönelik uygulama, Google'ın üyelik tabanlı Google Play Magazines ve Google Currents'ı bir araya getiriyor. Yeni uygulama şimdilik sadece ABD, Kanada, İngiltere ve Avustralya'da kullanıma sunuluyor.

Newsstand, yukarıda saydığımız ülkelerdeki kullanıcılara yaklaşık 2.000 ücretsiz ve ücretli yayına üye olma veya bu yayınları takip etme olanağı sunacak. Newsstand'deki dergilerin çoğu 14 veya 30 günlük deneme fırsatı sunuyor. Google'a göre Google Play Newsstand, zaman içinde Play Magazines ve Currents'tan daha akıllı bir hal alacak, siz onu kullandıkça daha iyi hale gelecek.

Google Play Newsstand ürün müdürü Mussie Shore, "Newsstand, en çok önemsediğiniz haberleri en öne, görünür bir yere yerleştiriyor ve zevklerinize uygun makaleleri size sunuyor" diyor.

Şimdilik sadece Android'li cep ve tabletler için sunulan uygulama, önümüzdeki sene iOS'a da gelecek. Google'dan bir yetkilinin yaptığı açıklamaya göre iOS'taki Currents uygulaması, 2014'te yeni Newsstand ile yer değiştirecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Greader & feedly tarzında olmuş bence gereksiz olmuş

türkiyede yok demişsiniz ama google playde vardı bende ve yükledim kullanıyorum şuan ama markette adı "google play gazetelik" ayrıca bende önceden google play dergiler yüklüydü onu güncelledim ve gazetelik oldu yani türkiyede de kullanılıyor

@21 Kas 2013 22:45 içerik satın alamıyorsun hala, açıp baktın mı?

Lanet olsun bu hayat, lanet olsun bu sevgi, dııı dıt, dıı dıt.

biz zaten okumayan bir milletiz.bizde olmaması normal

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir