Google'da beklenen özellik geldi!

Google'ın arama motoruna eklediği bu müthiş özellik, bakın kullanıcılara neler sunuyor...

  • Gökay Özbudak

Dünyada arama motoru denilince akla gelen isim Google yeni özelliğini yayınladı. Artık Google üzerinden başka bir uygulamaya ihtiyaç duymadan görsellerle arayabiliyorsunuz.

Google'da görselle arama yapabilmek için öncelikle görsel arama ana sayfasından, arama çubuğunun hemen yanında bulunan kamera işaretine tıklıyorsunuz. Buradan isterseniz bir bağıntıyı isterseniz de bilgisayarınızda bulunan bir görseli seçiyorsunuz. Daha sonra Google sizlere görselinizin arama sonuçlarını taşıyor.

Bu yeni özellik, özellikle elindeki bir fotoğrafın daha yüksek çözünürlüklü hallerini arayanların çok işine yarayacaktır. Google'ın bu özelliği eklemesi TinEye gibi görsel araması yapan sitelerin de sonunu getirebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Aslında geç kalmış bir yenilik.

Aslında geç kalmış bir yenilik.

Güzel, hayırlı olsun...

buözellik kaç yıl önce eklendi haberiniz yok mu?

sessel tarama özelliği bugün için mevcutmudur bazen bir şarkının adını ve söyleyenini hatırlamıyoruz melodiyi mırıldansak arama yapacak teknoloji google yada başka şirketler tarafından kullanılmakta mı

müthiiişş.. harikasın google.. aman tanrım! google sonunda bunu da yaptı!!

İyi bi özellik bunun video müzik aramasınıda yapsınlar tam süper olur bi şarkı beğeniyoz ismini vb.sini bilmiyoz arayıpda bulamıyoz bu şekil olursa tam süper olur

mükemmel bir özellik tam bana göre :)

Bu bir mühendisin çalışmasıydı sonra google satın aldı haklarıyla beraber sonunda geliştirme çalışmaları bitmiş.

aklın yolu bir

İnsanlar kendine benzer kişilere daha kolay aşık oluyor. Bu sayede kendi resmi ile arama yapıp hayalindeki eşi bulabilir belki insanlar. :)

ohh beeee çok mutlu oldum

TinEye benzeri sitelerin sonunun yakın olması normal. Bu konuda istediği kadar Google'dan önce başlamış olsun bu ve benzeri web sitelerinin Google kadar index'i yok... İşte bundan dolayı sonları yakın.

TinEye benzeri sitelerin sonunun yakın olması normal. Bu konuda istediği kadar Google'dan önce başlamış olsun bu ve benzeri web sitelerinin Google kadar index'i yok... İşte bundan dolayı sonları yakın.

nedense bu özellik opera'da çalışmıyor :)))
google bir özellik daha var :))
mesala bir sesi bulmak istiyorsunuz onu da google web arama sayfasından arayabiliyorsunuz :))

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost