Google'da çalışmak...

Google'ın akıl almaz çalışma ofisleri ve sunduğu imkanlar bakın ona ne kazandırdı...

Google, Fortune dergisinin yaptığı bir araştırmada ''çalışılacak en iyi yer'' seçildi. Google bu ödülü daha önce 2007 ve 2008'de de almıştı.

Google'ın CEO'su ve ortak kurucusu Larry Page yaptığı açıklamada şirketin bir aile gibi olması ve çalışanların kendilerini bu ailenin bir parçası olarak hissetmeleri için uğraştıklarını söyledi. Ona göre, bir şirket için en önemli şey de bu. Ve sözlerine "Eğer dünyayı değiştiriyorsanız, önemli bir şey yapıyorsunuz demektir ve bunun için işinizi sevmeli, oraya gitmek için can atmalısınız" diyerek devam etti.

Google, çalışanlarına ve çocuklarına özel sağlık hizmeti sunuyor. Bunun dışında Google kampüsünde vücut geliştirme, bowling salonu ve hatta masaj salonu gibi muhteşem imkanlar mevcut. Kuaför gibi hizmetler de var ve çalışanlar, bu hizmetler için para ödemiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Ne mutlu Google'de çalışanlara..

vay bea orda çalısmak vardı, maaş filan istemez :D

vay be harika

nerden başvuruluyo :D

@22 Oca 2012 22:28 google . com jobs bölümüne gir orda googleplexde iş bak diye bölüm burası zaten orası ana merkezidir ordan başvur

internet özgürdür dolayısıyla çalışanlar da.

bunları sağlıyorlaarsa, sizden de birşeyler bekliyorlar. o 'aileye' girmek ve dahilinde kalmak kolay iş değil.

bir ara da google şişmanları işe almıyor diye haber vardı. Bu kadar hizmet sağlarken almaz tabii. Kim uğraşacak kalp sorunlarıyla hastalıkla falan?

Belli dershaneler gibi piyasanın en yeteneklilerini toplarlar üstüne deli gibi para vererek, zaten adamlar az itelesen derece yapacaklar, üstüne bizim başarımız diye gerim gerim gerilirler. Tabi burada kedi uzanamadığı ciğere kin duyarmış edebiyatı yapmak istemiyorum ama sonuç olarak Google da çalışanların herhangi biri herhangi şirkete gitmek için böyle bir çalışma imkanı talep etse sıkıntı yaratmaz. Genel için bu tezim doğrudur diye düşünüyorum.

abi çaycı lazımmı...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play