Google'dan Apple'a "yetişkin" taşı!

Google'ın önemli isminden Apple hakkında çok ilginç açıklamalar geldi. İşte o isim ve söyledikleri!

  • Zeynel A. Öztürk
Google'dan Apple'a "yetişkin" taşı!

Google'ın önceki CEO'su, şu anki yönetim kurulu başkanı Eric Schmidt'in sadece birkaç sene önce Apple'ın yönetim kurulunda olduğunu biliyor muydunuz? Schmidt'in yönetim kurulu üyeliği, 2009'da rekabetin sertleşmesiyle sona ermişti. Schmidt geçtiğimiz günlerde ise Apple'ın iş tercihlerini Google'ınkiyle karşılaştırdı.

Wall Street Journal'a konuşan Schmidt, Apple'ın iOS 6'da Google Maps'i bırakmasına şaşırdığını söylüyor. İşte Schmidt'in gazeteye yaptığı açıklama: "Tabii ki bizim haritalarımızı kullanmalarını tercih ederdik. Ancak YouTube'u bile giriş ekranından çıkarıp attılar. Bunu neden yaptıkları konusunda emin değilim. Bir işi yapmanın yetişkin yolu, onu bir ülke gibi işletmektir. Aralarında anlaşmazlıklar vardır, ancak birbirleriyle dev bir alışveriş yaparlar. Birbirlerine bomba göndermezler. Bence Steve Jobs'un halefi olarak kabul edebileceğimiz Tim (Cook, Apple'ın CEO'su), Larry (Page, Google'ın CEO'su) ve ben bu modeli biliyoruz. Takımları buluştuğunda, uzun uzun konuşacakları şeyler var."

Schmidt, Apple'ın patent davalarında doğrudan Google'ı hedef almak yerine Google'ın partnerlerini seçmesini de garip bulduğunu söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

steve öldü iphone efsane bitti kesinlikle

Eric Schmidt google`a geri dön adam google`ı mehvetti! google amerika`da seçenekler türkçe yazıyor google türkiye`de ise seçeenekler ingilizce yazıyor :) her bir google servisi saç baş yoldurmaya başladı

Apple bi halttan çakmaz ki... haritada çaktı rezil oldular... google mesajını anlamazlar...

"Google'ın önceki CEO'su, şu anki yönetim kurulu başkanı Eric Schmidt'in sadece birkaç sene önce Apple'ın yönetim kurulunda olduğunu biliyor muydunuz?" Androidin neden ios çakması olduğu belli oldu. Adam hırs yapmış..

@07 Ara 2012 00:07 Android'in nersei iOS çakması bilader? Ufak ufak at da civcivler de yesin.

@07 Ara 2012 00:07 arıza mısın? Android 2005 yılından evel bile vardı Google alınca populer oldu... asıl çakma olan ios...

@07 Ara 2012 00:07 Dayıya fazla su içirmişler kafa dumann :D

android 2005 ler de google tarafından satın alındı dostum. kendilerini tanrı gibi görüp telefonu sen yaptıysan dünyayıya ben yarattım diyorlar sanki, şükr zikr mi edelim apple ne edelim. nedir bu şizofreni anlamadım ki üreticisinde tüketicisinde. steve wozniak bile s3 kullanabilmiş ve beğenmiş. insan için yapılan şeyler insana düşman yahu seven apple alsın seven android alsın. valla ben neredeyse bütün cihazları ve yazılımları kullanıyorum her biri başka güzel

Apple'a vurup durmayın, öyle yaralı, can çekişen kuşa taş atılmaz.

Zaten apple firmasını batmaktan kurtarıp zirveye taşıyan steve jobs un üstün zekasıydı. Şimdikiler o nun mirasını yemekle meşguller. Apple'ın uzakdoğulu rakiplerine boyun eğmesi uzun sürmez. O vakit geldiğinde göreceksiniz bugün kavga ettiği abd li firmalarla can ciğer kuzu sarması olacak.

Sen de yorum yaz