Google'dan bedava bulut depolama hizmeti!

Google, Dropbox ve SkyDrive gibi depolama hizmetlerine rakip yeni hizmetini resmen tanıttı!

  • Zeynel A. Öztürk

Dropbox, Microsoft Skydrive gibi çevrimiçi depolama hizmetlerinin artık güçlü bir rakibi daha var. Google, 2 aylık söylentilerin ardından Google Drive hizmetini bugün resmen duyurdu.

Google Drive, ücretsiz sürümünde 5GB'lık çevrimiçi depolama alanını size sunuyor. Daha fazla alan istiyorsanız, ayda 2.49 dolar ödeyerek 25GB'lık alana sahip olmanız mümkün. 100GB'lık (ayda 4.99 dolar) ve 1TB'lık (ayda 49.99 dolar) seçenekler de bulunuyor. Herhangi bir ek depolama alanı satın aldığınızda, Gmail alanınız da 25GB'a çıkıyor.

Google Drive, Google'ın çevrimiçi belge düzenleme hizmeti Docs ile entegre oluyor. Bu arada Google Drive'ın Android'li tablet ve akıllı ceplere özel uygulaması da yayınlandı. iOS uygulamasının ise yolda olduğu açıklanıyor. Google, Google Drive ile çalışabilecek üçüncü parti yazılımlara da izin verecek.

Google Drive'a https://drive.google.com/ adresinden erişilebiliyor. Hizmet yavaşça kullanıma sunulduğundan onu hemen kullanmaya başlayamayabilirsiniz. Bu durumda Google'dan hizmet hazır olduğunda sizi uyaracak bir e-posta talep edebiliyorsunuz.

Ve Google'dan küçük bir hediye daha!

Google Drive'ın açılışı ile beraber Google, Gmail kullanıcılarına da bir ödül veriyor: Gmail'in 7.5GB'lık depolama alanı ücretsiz olarak 10GB'a çıkartılıyor. Bu değişikliğin 24 saat içinde hesabınıza yansıyacağı söyleniyor.

Hesabınız için 10GB kapasite sağlandıktan sonra, her zaman olduğu gibi kapasiteniz yavaşça artmaya devam edecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Ücretler yıllık olsa kullanılabilirdi.

Remote upload adreslerime bir yenisi daha eklendi :)

Teşekkürler Google.

Süpersin........

iOS uygulamasi ciktiginda dropbox yerine google drive kullanacagim :)

Google drive'in linux versiyonu maalesef yok!!! Belki akillarina gelir de cikartirlar.

SkyDrive daha çok alan veriyor 7 GB, üstelik ücretsiz 25 GB'a yükseltebilirsiniz acele edin şimdi yükseltene ömür boyu 25 GB bedava SkyDrive'da!

iyide micrasoft free 25 gb, goole free 5 gb nasıl oluyo micrasoft iyidir en azından resim için

zamanla bu 5 gb artacaktır

Bu alana site yükleyebilirmiyiz.

Google drive ı sadece bir depolama alanı olarak görmek haksızlık olur.
ekip çalışmaları için biçilmiş kaftan. bir dokümanı aynı anda birçok kullanıcı açabiliyor ve yapılan bir değişiklik tüm kullanıcılara aynı anda görünüyor.

ben kullanıyorum şahsen gayetde memnunum google sadece adıyla bu alanda yine lider olucak ne dropbox google driveye rakip olur nede skydrive

iyide micrasoft free 25 gb, goole free 5 gb nasıl oluyo micrasoft iyidir en azından resim için
----
nasıl oluyor da bilgisayarlarla bu kadar haşır neşir olup microsoftu micrasoft yazıyorsun.

SkyDrive 25 GB veriyor şu anda ücretsiz olarak, kullanımı çok basit ve başarılı. Google Drive Android telefonların bolluğundan ve içinde Google ismi geçmesinden dolayı bu piyasanın hakimi olacaktır kesin. Ama SkyDrive sosyal ağlarla tümleşik ve daha fazla depolama alanıyla benim favorim.

5 Gb çok az..

Sen de yorum yaz