Google'dan büyük Apple var!

Google artık Silikon Vadisi'nin en değerli şirketi değil. Apple'ın zirve atağının ayrıntıları burada

Apple, Google'ı tahtından etti!
Apple: Silikon Vadisi'nin yeni kralı...

Silikon Vadisi'nin yeni lideri: Apple... Dokunmatik iPhone, Apple'ın kısa sürede büyük sükse yapacağının bir habercisiydi ve nihayetinde beklenen oldu: Apple, Google'ı zirveden indirerek Amerika'daki teknolojinin merkezi Silikon Vadisi'nde bir numara olmayı başardı.

Apple'ın satış noktalarında uzayan kuyruklar artık hiç kimseye enteresan gelmiyor; zira Apple yaklaşık bir yıldır, özellikle iPhone ürünleriyle yakaladığı başarıyla tüketicilerin ilk uğrak yeri olmuş durumda. Wall Street Journal'a göre bir fenomen haline gelen iPhone'un üreticisi Apple'ın en son açıklanan pazar değeri 158.8 milyar Dolara ulaştı. Hemen Apple'ın arkasından gelen Google'ın değeri ise 157.2 milyar Dolar.

Apple, özellikle tasarımıyla rakiplerini geride bıraktığı başta iMac ve iPod ürünleriyle birçok şirketin de favori markası haline geldi.

Google'a geldiğimizde ise son haftalarda Google'ın büyümesinin yavaşladığını ve Amerikan ekonomisinin darboğaza girmesinin Google'ı olumsuz yönde etkilediğini de sıkça işitir olduk. Özellikle online reklamcılıkla karını yüksek tutabilen Google, video paylaşım sitesi YouTube gibi pahalı yatırımları sayesinde de şimdilik büyümeyi sürdürüyor.

Standard & Poor'un New York'ta bulunan analisti Scott Kessler'a göre Google ve Apple, teknolojiye getirdiği yeniliklerle sadece Silikon Vadisi'nin değil, dünyanın da en büyük iki ismi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

siz böyle iphone nin reklamını yaptıkça millette merak edip alıcı oluyor.
ben bile merak ettim. alsam mı acaba?

Apple, Google kadar işe yarıyor mu ? Hemde o fiyata ?

Apple ipodlar için daha Türkiye ye lisans vermeyen(Turkcell istemişti vermemişti),bir ton paraya ürün satan bir şirket...

acaba microsoftunki kaç????

ben bu işi hiç gerçekçi bulmadım Google hayatımın parçasıyken Apple her zaman buzdolabında duruyor hiçbir işlevselliği yok marka olarak google kadar kullanışlı bir sistemide yok ürünleride bence o kadar iyi değil

apple sırf reklam iphone ürünü iyi pazarlama ve reklam taktiği, google a rakip bence bir 5 sene daha çıkmaz.

apple dan büyük microsoft hepsinden büyük allah var :D

apple kimmiş sunny bile ona 5 takar..yaww

ck1991 bir tek sen biliyon zaten................

Google dan daha büyük olması biraz zor...o bir patlama yakında söner..

google bunun altında kalmaz apple pısman olacak kiminle dans etigini bilmiyor

Eğer Apple firması ürünlerini Türkiye de Euro yerine aynı miktarda Dolar ile satarsa satışlarını bir hayli artırabilir. (Örnek:1000 € yerine 1000 $ gibi)

az kaldı bekleyin bi türk gelicek yıl sonuna kadar

"CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
apple kimmiş sunny bile ona 5 takar..yaww"

Yuh artık!!!... Arkadaşlar bilip bilmeden atmayın ne olur!!!!!!!!!!!!!!.........

bu sidik yarışı değil ki ya bu ne biçim yorumlar
bahsedilen şey ekonomik değerler yani kara odaklı bir ölçüm bu kimin ürünün ne kadar iy olduğu önemli değil Apple ile Google zaten ortak çalışıyorlar bir çok konuda rakip bile sayılmazlar. Neyle neyi kıyaslıyoruz?
Microsoft ve Apple bile sadece işletim sistemi konusunda rakip çünkü Apple kendi bilgisyarlarını ve elektronik eşyalarını üretirken Microsoft (aksesuarlar hariç) ise sadece bir yazılım firmasıdır. Google da online servisler ve online reklam üzerine çalışan bir firma. Bu bunu döver o onu 5000 basar gibi yorumlarla komik duruma düşmeyelim. İşte bir süre için Apple Google'dan daha karlıymış bu kadar basit... beynimizle düşünelim lütfen.

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
Apple, Google'ı tahtından etti!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir