Google'dan e-posta şifreleme eklentisi!

Google'ın Chrome için geliştirdiği bu yeni eklenti, son dönemin en büyük sorununu çözmeyi amaçlıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Google'dan e-posta şifreleme eklentisi!

Son dönemde önem kazanan gizlilik konusu, popüler e-posta hizmeti Gmail'e de sıçramak üzere. Google, Çarşamba günü yaptığı duyuruda End-to-End adındaki yeni Chrome eklentisiyle web tarayıcısı üzerinden güvenli e-posta alışverişine izin vereceğini söyledi.

End-to-End Chrome eklentisi, şifreli e-postalar göndermenize izin veriyor. Gönderdiğiniz bu e-postalar, alıcı onun şifresini çözene kadar şifreli kalıyor. E-posta şifrelemeye yönelik çözümler halihazırda mevcut, ancak Google bu yeni çözümü kullanmanın kolay olacağının sözünü veriyor. "PGP ve GnuPG gibi araçlar uzun süredir hizmet verselerde de, teknik bilgiye ve kullanıcı tarafında bir miktar çabaya ihtiyaç duyuyorlar" diyen Google,
OpenPGP tabanlı Chrome eklentisinin kaynak kodunu yayınladığını söylüyor.

End-to-End henüz alpha aşamasında olduğundan Chrome Web Store'da indirmeye sunulmuyor. Google, eklentiyi ne zaman indirmeye sunacağı konusunda kesin bir tarih vermiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

bizene bunlardan , samsung z ne zaman tanıtılacak onu yaz , tizen ile çıkacak olan samsung z devrim yaratacak , android , ios ve wp ona yetişene kadar tizen almış başını götürüyor olacak.

@05 Haz 2014 18:01 iyi güldüm.

her ne kadar şifrelerseniz şifreleyin, Google-Microsoft aynı zamanda istihbarat ajanslarınca tüm mailleşmeler-telefon konuşmaları şifresiz ve okunup dinlenebilir ayrıca içerik üzerinde filtre uygulanıp belirli kelimeler de aranılabilir ;) Sakladığımızı zannetmeye devam edelim. İlüzyon bozulmasın.

Sen de yorum yaz