Google'dan Facebook özellikleri...

Google'ın yeni özellikleri Facebook ile arasında kavga çıkartacak: Tüm ayrıntılar burada...

Google'da arkadaş listeleri ve video paylaşımı!
iGoogle, Facebook'a rakip özelliklerle zenginleşiyor

Google kullanıcıya özel kişiselleştirilmiş hizmeti olan iGoogle'a sosyal ağ eklentileri yapıyor.
iGoogle bugüne kadar ana arama sayfasının basitliğini bozmadan, kullanıcılara başka bir sayfada kişisel içerik sunmanın yolu olarak kullanılıyordu. Ama artık çok daha fazlası...

iGoogle'a eklenen iki önemli özellik var. Birincisi arkadaş listesi, ikincisi listedeki insanların durum güncellemeleri; işte bu ikisinin eklenmesiyle Google her ne kadar inkar etse de Facebook'a rakip oluyor. Artık iGoogle'dan YouTube videolarını paylaşmak, online oyunlar oynamak ve ortak yapılacak işler listesi tutmak mümkün olacak.

Google, iGoogle'ı yine Google tarafından sırtlanan OpenSocial API ile uyumlu hale getirerek, geliştiricilerin kendi sosyal ağ eklentilerini geliştirmesini mümkün kılıyor. Bu özellik Facebook'un yükselişinde büyük rol oynamıştı.

Bu arada iGoogle hesabını olduğu gibi seven minimalist kullanıcılara, bu özelliklerin tamamen kişisel tercih meselesi olduğunu da hatırlatalım. İstemeyenler bu tarz uygulamaları iGoogle hesaplarında görmek zorunda değiller.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

nihayet başka bi yerde rastlamadığım haberler gelmeye başladı.

naparlarsa yapsın facebook gibi olamaz

Facebook taklitçiliği bi tane yükselen çıkar ve hep taklit yapılır ;)

bu facebook insanların nasıl hoşuna gidiyor anlamıyorum hiç güzel degil

birin kulanıcı sayısı 250 milyon birin 1 milyar...

özür dilerim chp derken ben yanlış anlamışım chıp ziyaretcilerindenim

kalkmış diyorlar ki facebook güzel değilmiş de insanlar ne anlıyormuş da... Yahu kardeşim ben facebook gibi bir site kullanıyorsam (kendi kişisel tercihimden bahsediyorum) tek bir amacım vardır o da internet üzerinden mümkün olduğunca fazla arkadaşımla, tanıdığımla irtibat halinde olmak (napacaksın arkadaşını diyenlere cevabım basit: SANANE!!) hasıl-ı kelam: 15 yıl önceki 1000km uzakta başka bir şehirdeki çok sevdiğim apartman kapıcımız ahmet abiyi bile facebook'dan buldum telefon numarasını aldım o şehre gidince görüştük o zamanlar arkadaşım olan yaşıtım oğluyla da şu an birlikte iş yapıyoruz... Eşinin o nefis böreklerinden yeme fırsatı buldum yıllar sonra... ULAN DAHA NE İSTEYEYİM BEN FACEBOOK'DAN??????????????????

SEN GİRİYORSUN SAATLERCE CHAT YAPIYORSUN BİR KIZA AŞIK OLUYORSUN YÜZ VERMİYOR SİNİRLEN FACEBOOK'A KÜFÜR... KIZ YÜZ VERİYOR AŞIK OLUYORSUN BAĞLANIYORSUN 3 GÜN SONRA İNTERNETTEKİ BAŞKA BİR ERKEKLE KIZ SENİ ALDATINCA, SİNİRLEN FACEBOOK'A KÜFÜR...

SEN KULLANMASINI BİLMİYORSAN BU MEREDİ, KAPAT GİT YAHU! NE MİLLETE AHKAM KESİYORSUN???

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir