Google'dan Gmail Labs

Google, Gmail Labs'ı kullanıcılarına sundu. Peki Gmail Labs kullanıcılara neler getiriyor?

Gmail'e farklı simgeler

Gmail'e farklı simgeler

Bir diğer özellik ise, bir mesajı işaretlemeye yarayan kişiselleştirebilen yeni simgeleri kullanıcıların kullanımına sunan Superstars. Gmail'in bilindik sarı yıldızıyla mail'lerin işaretlenmesi yerine, kullanıcılar renkli yıldızları, ünlem ve soru işaretlerini kullanabiliyor. Bu şekilde istediğiniz simgeleri Gmail hesabınızda kullanarak hesabınızın görselliğini zenginleştirme şansına sahip olabiliyorsunuz.

Superstars, mesajlara farklı simgeler ekleyerek görsellik bazında renkli bir çözüm sunsa da, Gmail'in mevcut sisteminde zaten mesajları sarı yıldızlarla işaretlemenin mümkün olmasından dolayı çok da büyük bir yenilik getirdiği söylenemez.

Bir diğer dikkat çeken özellik ise Email Addict. Bu özellik sayesinde Gmail'de 15 dakika boyunca 'invisible' yani 'görünmez' oluyorsunuz ve dahası bu süre boyunca Gmail'in dışına itiliyorsunuz. Gmail'deki iletişiminizin bu sebepten dolayı tamamen kesilmesinden ötürü siz diğer işlerinizle rahatlıkla ilgilenebiliyorsunuz. Buradaki amaç, vaktinizi sizden çalan Gmail'den kısa süreliğine uzaklaşarak diğer işlerinize dönmenize yardımcı olmak. Eğer Gmail'e bu süre içinde girmek isterseniz, sayfayı tekrar yüklemeniz yeterli.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Gmail'in daha da gelişmesini bekliyorum. Gmail'e ilk katıldığım günü düşünüyorum da, hiç de kötü yerde değil Gmail şu anda.

Gmail Labs'ı ayarların içinde bulamıyorum. Şu anda Türkiye'de kullanılamaz durumda mı?

better gmail 2
adlı firefox eklentisi sımdıye kadar gordugum en guzel gmail eklentısi
gmailinizi tamamen yoneten bır eklentı cok guzel temaları var gmail hesabımı ben yıllardır bu sekılde fazladan ozellıklerle kullanıyordum

BETA olmasının ne kötü yanı var ki?

-----------------------------------------------------------------------------
CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:

BETA olmasının ne kötü yanı var ki?
-----------------------------------------------------------------------------
beta olarak kullandığınız herşeyden çekinmeniz gerekmektedir. beta programlar yada hizmetler bünyesinde açık bırakmış olabilir, sağlıklı çalışmayabilir.

google dan böyle birşey beklemem tabi, açık olduğunu falan düşünmüyorum, fakat beta yazılımlar her zaman dikkatli kullanılmalıdır.

arkadaşlar ayarlardan dili ingilizce yapınca çıkıyor

Beta olayı sadece google'nin kendini yeterli hissetmemesinden kaynaklanan bir hedefe giden yol olarak tanımlayabiliriz aslında.

BETA olmasının ne kötü yanı var ki?
-----------------------------------------------------------------------------

şöyleki 1000.000.000 bilgisayar içinden bir şekilde bu beta yazılım yüzünden bilgisayarınız büyük zarar görse bile siz beta ürün kullandığınız için google`ı mahkemeye veremezsiniz ama beta olmayan bir ürününü kullanırken bu sorunu yaşarsanız yukarıda anlattığımın tam tersi olur! ;)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir