Google'dan Gmail Labs

Google, Gmail Labs'ı kullanıcılarına sundu. Peki Gmail Labs kullanıcılara neler getiriyor?

Gmail ile yeni özellikler

Gmail ile yeni özellikler

Google, her ne kadar Gmail Labs'ın bir kısım özelliklerinin gözden geçirilmesi gerektiğini ifade etse de, tüm Labs özelliklerini pasif duruma getiren URL'yi kullanıcılara sağlamayı da ihmal etmiyor. (http://mail.google.com/mail/?labs=0)

Gmail Labs için, Google'ın tam 13 farklı özelliği söz konusu. Bu özelliklerden bazıları Firefox'un popüler eklentisi olan Greasemonkey ile Gmail'in durumunu değiştiren java scriptlerden oluşuyor.

İlk olarak 'Quick Links'e bir bakalım. Akıllı klasör fikrini içeren Quick Links, kullanıcıların kolayca bookmark edilebilir alanlara yönlendirebiliyor. Bir etikete tıkladıktan ve arama işlemini gerçekleştirdikten sonra, Quick Link alanına kolayca kayıt edilebilen bir URL üretiliyor. Bu, elbette iş akışınıza bağlı olarak Gmail'iniz ile verimliliğinizi göreceli olarak artırmanıza olanak tanıyor. Bu özelliği aktif konuma getirdikten sonra, Quick Links paneli Labels (Etiketler) panelinin hemen altında görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Gmail'in daha da gelişmesini bekliyorum. Gmail'e ilk katıldığım günü düşünüyorum da, hiç de kötü yerde değil Gmail şu anda.

Gmail Labs'ı ayarların içinde bulamıyorum. Şu anda Türkiye'de kullanılamaz durumda mı?

better gmail 2
adlı firefox eklentisi sımdıye kadar gordugum en guzel gmail eklentısi
gmailinizi tamamen yoneten bır eklentı cok guzel temaları var gmail hesabımı ben yıllardır bu sekılde fazladan ozellıklerle kullanıyordum

BETA olmasının ne kötü yanı var ki?

-----------------------------------------------------------------------------
CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:

BETA olmasının ne kötü yanı var ki?
-----------------------------------------------------------------------------
beta olarak kullandığınız herşeyden çekinmeniz gerekmektedir. beta programlar yada hizmetler bünyesinde açık bırakmış olabilir, sağlıklı çalışmayabilir.

google dan böyle birşey beklemem tabi, açık olduğunu falan düşünmüyorum, fakat beta yazılımlar her zaman dikkatli kullanılmalıdır.

arkadaşlar ayarlardan dili ingilizce yapınca çıkıyor

Beta olayı sadece google'nin kendini yeterli hissetmemesinden kaynaklanan bir hedefe giden yol olarak tanımlayabiliriz aslında.

BETA olmasının ne kötü yanı var ki?
-----------------------------------------------------------------------------

şöyleki 1000.000.000 bilgisayar içinden bir şekilde bu beta yazılım yüzünden bilgisayarınız büyük zarar görse bile siz beta ürün kullandığınız için google`ı mahkemeye veremezsiniz ama beta olmayan bir ürününü kullanırken bu sorunu yaşarsanız yukarıda anlattığımın tam tersi olur! ;)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir