Google'dan Google Building Maker

Google'dan, Google Earth'ü mükemmel hale getirecek yepyeni bir hizmet: İşte Google Building Maker...

  • Ali Güngör
Bütün binalar 3D olacak
Google Earth şişiyor, kabarıyor, 3D oluyor

Google Maps'te binalar çok daha sağlam bir görünüşe sahipti. Çünkü bu görüntüler Google tarafından tek tek seçiliyordu. Ancak bu değişmek üzere.

Google, Google Building Maker hizmetini yayınladı. İnsanlar haritalardaki binaları bu sayede üç boyutlu hale getirebilecekler.

Bu yeni araç Google Maps ile binaların inşa edileceği araçları birleştiren bir harman. Üç boyutlu oluşturulan binalar, orijinal fotoğraflarıyla kıyaslanacak ve gerçeğe uygun duruyorlarsa sisteme yerleştirilecekler.

Google blog'da şunlar yazıyor: "Bazılarımız Google'da bütün vaktini tek bir şeyi düşünerek geçiriyor: Dünya üzerindeki her yapının üç boyutlu modelini nasıl oluştururuz? Dahası bu modellerin tutarlı olduğundan nasıl emin oluruz? Güncel kaldığından ve bunu kullanmak isteyecek herkese yararlı olduğundan?"

Google bu soruyu yine kendisi yanıtlıyor...

Mini bir oyun gibi!

Bu soruların ardından Google kendi sorusunu cevaplıyor "Böyle büyük bir projeyi gerçekleştirmenin en iyi yollarından birisi, projeyi dünyaya açmak. Bu yüzden bugün Google Building Maker'ı duyurduk. Kullanması çok basit ve eğlenceli bu araç ile Google Earth ile bina inşa etmek mümkün"

Kullanıcılar havadan çekilmiş fotoğraflardan yararlanarak, ellerindeki basit geometrik şekillerden binaların 3D modellerini oluşturuyor. Bir binayı modellemek sadece birkaç dakika alıyor.

Bu hizmetlere ulaşmak için tıklayın:
Google Building Maker
Google Earth

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bir deneyelim bakalım...

bunun karşılığında ücret ödemeli bence google

Google neden ücret ödesin ki? Earth içinde bir komünitedir tüm google programları gibi ve tabii ki paylaşımcıdır.İnsanalrın her noktadan istedikleri bölgeyi görmeleri için google Earth+Maps+Streets i yarattı şimdi insanlar bunu geliştirecekler ve yine insanlar kullanacaklar.

Tanrı Google'ı yarattı İnsanlık geliştirdi :)

bunun karşılığında ücret ödemeli bence google
----------------
Bence ücret ödenmeli diyenden ücret alınmalı. Bu Googlenin küresel bir projesidir ve bence çok da güzel bir proje. Hımm ama illede ücret isterim dersen google arama motoru sana yıllardır ücretsiz hizmet veriyor bence google bunun ücretini peşin peşin ödedi.

süper bişey artık milletin evini gözetlemeye başlarlar "ne yazıkki bizim halkımız bunu ancak bunun için kullanır:(

ya nasıl olacak ya pek anlayamıyorun

türkiyede tek istanbul var galiba heryer herzaman aktif değil sadece belirli şehirlere yapılabiliyor:(

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play