Google'dan haber sitelerine şok ceza!

Sonunda olan oldu ve Google, sahte sayfalarla "tıkları cebe indiren" Türk sitelerine yumruğu vurdu!

Google'dan haber sitelerine şok ceza!
Her şey SEO için

Google'ın arama algoritmasını yanıltarak, ilgisiz aramalarda kendilerine üst sıralarda yer edinmeye çalışan Türkiye'nin çok popüler birkaç haber sitesi, sonunda Google tarafından yakalandı. Ancak firmanın kestiği cezanın etkisi, çok uzun sürmedi.

Google'ın bir dizi haber sitesini sonuçlardan tamamen çıkardığı, dün akşam saatlerinde fark edildi. Firma, yaşananlarla ilgili herhangi bir açıklama yapmazken, şu an itibariyle sözkonusu sitelerin arama sonuçlarında tekrar görünmeye başladığı gözleniyor. Resmi bir açıklama yapılmadığından, kesin bir dille konuşmak zor. Ancak sözkonusu sahte sayfaların sitelerden kaldırılmış olması, sitelerin Google'a geri dönmek için çabaladıklarının bir göstergesi olsa gerek.

Google'ın kısa süreli cezası, işe yaramaz, sahte içerikle gelir elde eden sitelere karşı ne yazık ki etkili olacak gibi görünmüyor. Arama sonuçlarında hala anlamsız cümlelerden oluşan, içerik anlamında hiçbir şey sunmayan sayfalara rastlamanız hala mümkün.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Oh iyi olmuş.

Google onunda çaresini bulur. Ama asıl şaşırdığım şey, gazetelerin haber siteleri bunu yapıyor. Ne gerek var bu kadar insanları yormaya.

@17 Eyl 2014 11:17 çünkü bit site ne kadar çok hit alırsa reklam verenlerden daha çok para talep edebiliyor ve "kim en iyi haber sitesi" yarışında da içeriğin kalitesi değil hit sayısı öne çıkıyor. Sebebi budur.

Google bu siteleri arama sonuçlarından çıkartarak en ağır cezayı vermiş.

İyi olmuş. Bu sitelerin saçma sapan haberleri, google'ın ilk sayfasını kaplıyordu.

Sizin grubunuzun Hürriyeti milliyeti de var onları da yazın.

Aynen mynet fena yemis yumruğu iyi olmuş

bir de hangi siteler bunlar söyleseydiniz. bizde uzak dururduk en azından

Aslında direk reklam anlaşmalarını iptal etseydi diğerlerine ders olurdu, bence yetersiz bir ceza bir kaç güne toplarlar kendilerini yapanın da yanına kar kalır.

siteleride yazın hürriyet milliyet habertürk mynet ...

hürriyet, milliyet, radikal, maynet, star benim gördüklerim bunlar.

seni seviyorum google :) iyi yapmışsın.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir