Google'dan iddialara net yanıt!

Son dönemde Google hakkında ortaya atılan bu çok ciddi iddia, Google tarafından resmen yalanlandı!

Google'dan iddialara net yanıt!

Bildiğimiz üzere Google'ın kendi ürünlerini sattığı bir perakende mağazası bulunmuyor. Ürünlerinin sergilenmesini genellikle üretici firmalara bırakan Google, kendine ait bir perakende mağazası açıp açmayacakları sorusuna sonunda net bir cevap verdi.

Mobil Dünya Fuarı'nda konuyla ilgili açıklama yapan Android patronu Andy Rubin, "Perakende mağaza açma gibi bir planımız yok." yanıtını verdi. Açıkçası Google'ın şimdiye dek böyle bir hamleye ihtiyaç duyduğunu da söyleyemeyiz. Zira şirketin lider ürünlerinden Nexus 4 cebini LG, Nexus 7 tabletini ise ASUS üretiyor. Ancak eli kulağında olan Google Glass ile birlikte işler değişebilir.

Arama devinin rakiplerine bakacak olursak, perakende hizmeti veren Apple'ın bu konuda gayet iyi iş çıkardığını söyleyebiliriz. Zira Apple metre başına elde ettiği 6.050 dolar ile, Amerikalı mücevher devi Tiffany and Co.'dan (3.017 dolar) bile daha fazla kazanıyor.

Google "böyle bir planımız" yok dese de, şirket içinden gelen bilgiler, durumun her an değşebileceğine işaret ediyor. Gelişmeleri önümüzdeki günlerde hep takip edeceğiz...

Berk Toparlak

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Tanrı aşkına Google ile Apple bir mi? Google mağaza açarsa ne satacak ki o mağazada? Motorola ürünlerini mi? Bir gözlük, bir telefon ve bir dizüstü için mağaza mı açılır? Bence Google bu işe hiç girmesin!...

@01 Mar 2013 07:15 apple'in neyi var. telefon, tablet, bilgisayar ha belki apple tv falan der

@01 Mar 2013 07:15 apple'ın neyi var acaba

tanrı değil Allah, hristiyansan o başka tabi.

@01 Mar 2013 12:23 Tanrı Hristiyanların kullandığı bir söz değildir, Türklerindir ama filmlerde çeviri yaparken "god" sözcüğünü Tanrı diye çevirdikleri için bir Hristiyan sözcüğü olarak anlaşılmıştır. O şekilde Hüda da denmemesi gerekiyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir