Google'dan ilginç iddia!

Google'dan, Android'in en çok eleştirilen yönü hakkında ilginç bir açıklama daha geldi...

Google'dan ilginç iddia!

Hüseyin Cem Köylü

Android'in son sürümü 4.0 Ice Cream Sandwich'in asıl amacı tablet ve telefonları aynı çatı altında toplamaktı. Fakat Android'in parçalı yapısı halen toparlanmış değil ve bu konuda internette yoğun konuşmalar geçiyor. Parçalı yapı derken, kullanımda olan Android ceplerin her birinde farklı sürümlerin bulunmasından bahsediyoruz. Ve bu durum, özellikle uygulama geliştirenler için büyük uyum sorunlarına neden oluyor.

Her ne kadar yavaş yavaş işler rayına oturmaya ve ICS güncellemeleri yapılmaya başlansa da, bu sefer de kullanıcılar her telefonda aynı deneyimin ve görünümün olmamasından yakınıyorlar. Google'ın başkanı Eric Schmidt bu şikayetlerden sıkılmış olacak ki, bir açıklama yapmak gereğini duydu. Schmidt'e göre bir parçalanma yok; farklılık var! İşte o açıklama:

"Farklılık olumlu, parçalanmak ise olumsuzdur. Farklılık, size istediğiniz seçimi yapma hakkını verir. Telefon üreticilerinin yenilik geliştirme konusunda birbirleriyle yarışmalarını ve daha iyi telefonları size sunmalarını sağlar.

Herkesin aynı arayüzü kullanması gerekmiyor. Kullanıcı istediği değişikliği yapmakta özgür ve işin güzel yanı, eğer beğenmezseniz telefonu başka bir markadan alabilirsiniz. İnsanların gerçekten önemsediği şey, birbiriyle uyumlu çalışabilen uygulamalar ekosistemi."

Apple'ın mı yoksa Android'in mi bu yarışta gelip geleceği sorusuna ise "Bence iki platform da çok başarılı işler yapıyor ve yapmaya da devam edecek. Çünkü bu çok büyük bir market" cevabını verdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

apple mı androitmi sorusunu sormanın bi manası yok zira cihip anketine bakarsanız anlarsınız

honeycomb tabletler için vazgeçilmez
gingerbread telefonlar için vazgeçilmez

:)
ICS hepsinde ortak kullanılmalı bence

apple mı androitmi android kendisi parcalıs bir yapıya sahip ama iosta işler böyledeyil burdan Eric Schmidt sesleniyorum android parcalıs yapıya goredeyilde daha derli toplu olmaısını istiyorum bunu android kulananların cogu istiyor

google bu konuyu çözmek yerine motorala'yı aldığı için bundan sonra sağlıklı güncelleme isteyenleri motorola almaya zorlucak...

google bu konuyu çözmek yerine motorala'yı aldığı için bundan sonra sağlıklı güncelleme isteyenleri motorola almaya zorlucak...

......................................................................................

alakaya maydonoz...ozaman Motorola ve Androide mutlu mesut kullansınlar birbirlerini...diğer üreticiler aptalya okadar müsamaya Androidin kahrını çekecekler.

çoğunluğa hitap edemezssen silinirsin,tercih edilmezssin Androidi bu duruma Motorola getirmedi...ne anlamsız bağnaz yorumlar...

honeycomb tabletler için vazgeçilmez
gingerbread telefonlar için vazgeçilmez

:)
ICS hepsinde ortak kullanılmalı bence

------------------------------------------------

Honeycomb tablet için veya herhangi bir alet için yapılabilecek en iğrenç os'lerden biri.

Gingerbreed ise üreticiden üretici ye çok değişiyor. Sony ericsson ile şaha kalkarken. HTC 2.3 ile sakillik üzerine sakillik eklemiş. Yavaş, ağır, gereksiz, aptal bir telefon kullanıyormuşsun hissi veriyor.

güzel cevap vermişler.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play