Google'dan İran'lı gence net cevap: "Hayır"

Bu haber sadece bizde: Google'ın en önemli isimlerinden Eric Schmidt'ten çok net cevap...

Barselona'da gerçekleştirilen Mobile World Congress'de bugün aksam saatlerinde bir konuşma yapan Eric Schmidt, soru-cevap kısmında ilginç bir soruyla karşılaştı. İranlı bir genç "ben hükümet tarafından İnternete ciddi kısıtlamalar getirilen bir ülkede yasıyorum" dedikten sonra "diğer taraftan Google da bize kısıtlamalar getiriyor" diye ekledi ve gmail kısıtlamasının kaldırılmasını istedi. Eric Schmidt yardımcılarına konunun doğru olup olmadıgını sorup, "evet doğru" yanıtını aldıktan sonra İranlı gence net bir cevap verdi: "Hayır..."

Kısa bir sessizlikten sonra nedenini açıkladı: "Çünkü Amerikan yasalarını çiğneyemeyiz. Bu, Amerika'daki yasalarla ilgili bir konu."

Gencin "siz bu konuda bir seyler yapmak istemez miydiniz?" diye sormasının ardından Eric Schmidt güler yüzlü ve samimi bir şekilde şöyle dedi: "Ben sizin tarafınızdayım ama hapse girme ihtimaliyle kumar oynayamam."

Hemen ardından, salondaki yüzlerce kişinin alkışlarıyla bu ilginç ve keyifli diyalog son buldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Vay vay dünyaya ahkam kesen googleye de bakın.

iki devletin diplomatik ilişkisinden tüm ülke etkileniyor. hiç adil değil.

Vay vay dünyaya ahkam kesen googleye de bakın.
----------------------------------------------

Google'ı nasıl okuyorsun?

o değilde bir şirketin kurucusu nasıl olutda bu kadar önemli bir bilgiyi bilmez anlamıyorum bundan haberi olmayan kurucunun orda bulunması yanlış o yardımcının soruları cevaplaması lazım demekki google ı eric yönetmiyor

Amerika özgürlük getirmek için her şeyi kısıtlıyor. Ne kadar ironik değil mi? Sormazlar mı İran'ın iç işlerinden sana ne diye. Sormuyorlar işte...

iran özgür bir ülke olmalı bence

irandan adam olmazzz....

cesareti takdire şayandır bu Google Microsoft lıderlerın replıklerıne bayılıyorum adamlar nasıl konuşacaklarını bılıyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play