Google'dan korsan için şaşırtıcı istek!

Arama devi Google'ın da başı sonunda belada! İşte Google'a iletilen şaşırtıcı istekler...

  • Gökay Özbudak
BPI'dan istek!
Google'ın ne cevap vereceği merak konusu...

Artık aradığımız çoğu şeyi Google'da bulabildiğimizin çoğumuz farkında. İşte bu yüzden BPI(İngiltere Fonografik Endüstrisi), yasadışı indirmeleri engellemek için Google'a bu gibi bağıntıların "durdurulması ve ayrılması" için bir yazı gönderdi.

BPI, İngiltere'de plak şirketlerinin meslek odası ve Warner Music Group, EMI ve Sony Music Entertainment gibi tanınan şirketler buranın üyesi. BPI'ın en çok dikkat çekmek istediği çok kolay yöntemlerle yükleme yapılabilen siteler. Bunların içinde Megaupload, Mediafire, 4shared ve Sendspace gibi siteler bulunuyor.

BPI, Google'ın bu şekilde kopya müzik indirilmesine göz yuman siteleri arama sonuçlarından çıkaracağını umuyor. Yasaklardan ve dayatmalardan hoşlanmayan Google'ın bu isteklere ne gibi bir cevap vereceği ise merak konusu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

googlenın b unları arama sonuçlarından çıkarmasın kendi zararına olur :D

zaten rapid mega hotfile vs sitelerin aramaları google da çıkmıyor

google ı taktir ediyorum hep. İnşallah bu konudada kullanıcı lehine bir tavır takınır. Sonuç olarak google bir arama motoru bana aradığımı göstermezse ne işe yarar ki. bir yaptırım yapıcaklarsa gitsinler korsna siteye yapsınlar.

google ın sonu olur

google'den cok şey istiyorlr ya google bızım için var devlet için değil ;)

korsanı engellemek için şimdide google ımı kullanmaya karar verdiler.
yok arkadaş google kaldırmaz arama sonuçlarından.hem kaldırsa bile insanlar zaten bu siteleri öğrendiler google kaldırsa ne olur.nafile

her yolun başlangıcı artık google:) Google a süzgeç şart bence

Kullanıcıların hatasını Google'a yüklemesinler. Böyle yapacaklarına insan öldürmeye teşvik/müsade nedeniyle silah fabrikalarını kapattırsınlar daha iyi. Ne de olsa kişi ruhsatlı bir silah alınca adam öldürüp öldürmeyeceği şirketin değil kişinin kendi sorumluluğundaysa bu da aynen böyle. Ayrıca Megaupload ve Mediafire gibi siteler sadece yasadışı şeyler yayınlamıyorlar. Sonra Youtube olayı gibi olur. Kurunun yanında yaş da yanıyor sonra...

saçmalık yayınlayanı engelleyeceğine yayınlayan adamı göstereni engellemek tam bi saçmalık

informan arkadasım zaten süzgeç var googlede güvenli arama diye bişey

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play