Google'dan Maps'e "acayip" güncelleme!

Google Maps'e gelen son güncelleme, "çok acayip" yenilikleri de beraberinde getirdi...

  • Ertuğrul Süngü
Google'dan Maps'e "acayip" güncelleme!
Google mühendislerinden fantastik sürpriz

Google Maps şüphesiz günümüzde yer - yön bulmak için en çok kullanılan hizmetlerden birisi. Uzun süredir hayatımıza olan hizmet için yapılan yeni bir güncelleme, onu olduğundan çok daha farklı bir hale getirmeyi başardı.

Özellikle noktalar arası mesafeyi, hangi şekilde, ne kadar sürede gidebileceğimizi kabaca hesaplama mekaniği ile dikkat çeken Maps, İngiltere için biraz daha farklı bir hale getirildi. Örneğin, gideceğiniz yere ne şekilde ulaşım sağlamak istersiniz? Atla mı? Belki de bir vagonla? Loch Ness Canavarı sizce ne kadar hızlıdır? Peki, ya bulunduğunuz noktadan Londra'ya ejderha ile uçuş süresi ne kadardır? İşte tüm bu farklı seçenekler, İngiliz kullanıcıları için hizmete eklenmiş yeni ve eğlenceli özellikler arasında yer alıyor.

Öyle gözüküyor ki Ejderha en hızlı vasıta zira Google'ın hesaplarına göre Snowdon'dan Brecon Beacons'a 21 dakikada gidebiliyor ki aynı mesafe insan yürüyüşü ile 39 saatte tamamlanabiliyor. Herhangi bir sebepten dolayı İskoçya'daki Urquhart Kalesi'nden, Fort Augusta'ya Loch Ness Canavarı aracılığı ile gitmek isterseniz, yolda geçireceğiniz toplam süre sadece 25 dakika. Ayrıca at arabası ile Cambridge'in Queen's Collage'ı ile Magdalen Collage arasını 45 dakikada kat edebileceğimiz gibi, Windsor Kalesi ile Buckingham Sarayı arasını Kraliyet binek arabası ile 1 saat 18 dakika gibi bir sürede kat etmemiz işten bile değil.

UK Metro'nun yayınladığı habere göre bu tarzdaki fantastik yenilikler, Google mühendislerinin Birleşik Krallığa eklenecek yeni taşımacılık rotasyonları öncesi hazırladığı ufak sürprizler ve önümüzdeki günlerde daha fazlasını da göreceğiz. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

galata kulesinden , üsküdan doğancılar parkına takma kanatla uçmayı denedim olmadı

Google boş işlerle uğraşmaya devam etsin. Kullanıcıları güncelleme beklesin kasmayan android beklesin. Çok bekleriz.

@06 Haz 2014 01:26 Ama bilimkurgu filmlerdeki gibi nükleer savaş sonrası atla kaç dakikada gidileceğini öğrenmek işe yarayabilir. Araba olmayınca, benzin olmayınca ne yapacaksın? At ve arpa ile devam edeceksin yeğenim.

@06 Haz 2014 01:26 Kasmak Linux'un doğasında var galiba. Şayet Windows, Mac, Ios gibi seri çalışabilen Linux bir işletim sistemine rastlamadım.

Telefonumu rootlayıp Google Maps'ı sildim. Yok Rehber idi yok Latitude idi bir sürü gereksiz, saçma uygulaması var. Yandex Maps kurdum, mutluyum.

@06 Haz 2014 14:39 Ezbere yorum yapmayın, latitude uygulaması kaldırılalı 1 sene oluyor neredeyse.

Sen de yorum yaz