Google'dan mesajınız var!

Hiç beklemediği bir anda büyük bir virüs saldırısıyla karşı karşıya kalan Google'dan mesaj var!

  • Melik Arslan

Güncelleme yapıldı ama...

Güncelleme yapıldı ama...

E-posta'da denilenler yapıldı, fakat Google sorunlarını gidermeye çalışırken arka kapısını sonuna kadar açık bırakmıştı. Taşıyıcıların güncellemeyi yaymasının çok gecikmesi üzerine güncellemeyi tekrar paketleyip ulaştırıcılara ve telefon üreticilerine veren Google'ın kaderi, şimdi de bu ikilinin elinde.

Google'ın aldığı önlemlerden biri ise bu kötü amaçlı uygulamaların Android Market'te tekrar yayınlanmamasını sağlamak. Ama bir gerçek var ki, o da profesyonel hackerlara göre çoğu telefonun ve uygulamanın kötü amaçlı yazılım taşıma potansiyeli olduğu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Google'ın başına böyle birşey geleceği ve kişisel bilgilerini hiçbirşekilde google'dan saklamayanların başının ağrıyacağını anlatmaya çalıştığımda şiddetle karşı çıkanları şimdi yorumlamaya bekliyorum.

androdi dden hiç bişi olamz. yaşasın wp7

Hızlı koşan atın ..... seyrek düşermiş... Google her işe bu şekilde lambur lumbur girerse olacağı bu... iOS temelden sağlam ve apptore sıkı denetim altında ama Android bunu bu saatten sonra sağlayamaz...

IOS'u secmekte ne kadar hakli oldugum bir kere daha kanitlandi...

Yaşasın Windows Phone 7 !!!!

WP7 geliyor ehem

Birşey aklıma takıldı. Yaptıkları iyi hoşta telefona uzaktan erişimi otomatik uygulama kurdurumu ve otomatik e-posta.

Oh ne ala. Android li telefon almayacağız demektir bu. Bir düşünün kodlar açık kaynak androidin hackerın biri google ın yaptığı bu işlemi kendi lehine de çevirebilir...

Sen de yorum yaz

 



Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir