Google'dan Microsoft'a cevap

Microsoft'un Yahoo'ya yaptığı teklif hakkında Google'dan ilk resmi açıklama geldi.

  • Ongun Batuhan Altan
Google'dan Microsoft'a cevap
İki dev kozlarını paylaşıyor.

Google'ın baş danışmanı ve başkan yardımcısı David Drummond'dan Microsoft'un teklifi hakkında ilk resmi açıklama geldi.

Microsoft, Google'la olan savaşında güçlenmek için 45 Milyar dolarlık teklifle Yahoo'ya talip olmuştu. Yahoo ise rakamı az bularak kabul etmemişti. Bütün bunlar olurken gözler Google'da gelecek cevaba çevrilmişti ve sonunda resmi bir açıklama geldi.

Drummond, Google'ın resmi blogundaki yazısında Microsoft'un tekelleşmeye çalıştığını ve bunun da internetin yenilikçi ortamına zarar vereceğini savunuyor. Birleşme sonucunda rakip servislerin kullananların engellenebileceğinede değinen Drummond, kanun adamlarını harekete davet ediyor.

David Drummond'un yazısını bu adresten okuyabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

imkan olsada microsoft ürünlerini kullanmasak.herşeyi ben üretiyim,bütün internet bana bağlı olsun gibi hep tekel anlayışıyla büyüyen bu şirkete izin vermeseler.rakabetin olmadığı yerde tüketici çok acı çeker..

bu bi iki hafta önce neowin'de yayınlanmıştı.

google'ın yakınması kullanıcılar için değil kendi için.
kısaca google'a cevap : "google hurts the internet" =)

Google'ın "Microsoft tekelleşmeye çalışıyor" demesi biraz ironikomik değil mi? Google'da gelecek gördüğü şirketleri alarak büyümüyor mu, tekelleşmiyor mu?

Komik (:

Google ın hizmetleri ücretsiz bildiğim kadarıyla(varsa ücret talep ettiği bi nokta affınızza sığınırım).Bu yüzden tüketici maddi olarak üzme olasılığı yok.Fakat gelişme ve kalite açısından tekelleşmiş bir şirket ne kadar eziyet edebilir kullanıcıya onu bilemem.
Microsoft ise hemen her üründe daha fazl akoparabilir miyimin hesabını yapıyor.1-Maddi olarak kullanıcıyı bir kere eziyor.2-Kalite ve gelişim açısından bakarsak bence aldığı paranın hakkını vermiyor.(Kişiye göre değişebilir.)
Sonuş olarak bana göre Google 2-0 önde.Microsoft tekelleşeceğini google tekelleşsin.Google bu kadar büyüten maddi hasar vermemesi bence tekelleşse bile uzunca bir süre çok fazla zarar verebileceğini düşünmüyorum.Zarar vermeye kalktığı anda rakipleri pusuda bekliyor olacak.Google da bunun farkında olsa gerek.
Microsoft tekelleşeceğine google tekelleşsin.

Siz safmısınız bilmem. Google olmasa GB boyutlu e-postaları rüyanızda bile göremezdini. Onun sayesinde tekelleşen internet açık kaynak hale geldi. Bir sürü ücretsiz uygulama çıktı.

Szi bilmem ama bence Allah Googledan rağzı olsun.

gogle nin kendisi tekel olmaya çalışırken böyle bir çıkış yapması ne kadar gerçekçi tartışılır

googley tek geçerim

O değilde, haberde kullanılan resim muhteşem (:

Google Forever

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play