Google'dan şaşırtan cihaz!

Önce telefon, ardından gözlük üretmek galiba Google'a yetmedi. İşte internet devinin yeni sürprizi!

  • Ertuğrul Süngü
Google'dan şaşırtan cihaz!
Teknoloji bambaşka bir boyutta gelişiyor

Google önce Android ile cep telefonu işine girdi, Nexus ile kendi markasını telefonlara taşıdı. Daha sonraki adımda sihirli gözlüğüGoogle Glass'i geliştirdi. Şimdiyse sıra Google Glass Wristwatch'da.

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan yeni patent, "the humble wrist" olarak lanse edildi. Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka bölümünden tüm onayları alan saat, anlaşıldığı kadarı ile dokunmatik bir yüzeye sahip. Çift katmanlı olduğu düşünülen cihaz, yön gösterme, ürün bilgileri ve elektronik posta bildirimleri gibi mesajları kullanıcısına iletebiliyor. Tahminlere göre saat, aynı zamanda Google Glass gözlüklerle de uyumlu çalışabilecek.

Pek tabi alınan her patent bir ürüne dönüşmüyor. Hatta bu durumun yüzdelik dilimi bir hayli yüksek ama günümüzde teknoloji devlerinin ardı arkasına giyilebilir teknolojik ürünler üzerinde aldıkları patentler büyük ilgi çekiyor. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Büyük firmalar rastgele patentleri alıp rakiplerinin benzer ürünleri çıkarmasını engelliyorlar. Sonra birbirlerine dava üzerine dava açıyorlar.. Örnek olarak Apple..

ışınlanma yı bile buldular ama insanlar ani teknolojiyi kaldıramaz diye hala açıklamıyorlar işte.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play