Google'dan vergi cezası açıklaması!

Google, Türkiye'nin kendisine kestiği ağır vergi cezası hakkında ilk kez konuştu: İşte o açıklama...

Türkiye'nin Google'a kestiği ağır vergi cezasından dünkü haberimizde bahsetmiştik. Vergi cezasının sebebi ise Google'ın reklam gelirleri üzerinden Türkiye'ye vergi ödememesi olarak açıklanmıştı.

Ve Google Türkiye, kesilen 71 milyon TL'lik bu ceza ile ilgili ilk kez konuştu ve kısa bir açıklama yaptı. İşte o açıklama:

"Google operasyonu olan her ülkede vergi kanunlarına uygun olarak hareket etmektedir. Türk yetkililer ile konu ile ilgili görüşmelerimiz sürmekte. Türk kanunlarına uygun hareket ettiğimize ilişkin inancımız tam."

Görünüşe göre Google, bu cezanın haksız kesildiği görüşünde ve vergi kanunlarına uygun hareket ettiğinden emin. Bakalım, açıklamada da bahsi geçen görüşmeler sonucunda nasıl bir karar ortaya çıkacak?

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

araştırmayı geciktirerek borcun ve problemin büyümesine sebebiyet veren maliye acaba neden bukadar geciktiğini açıklarsa iyi olur, yoksa muallakta soru işaretleriyle dolu bir sürü cümle kalacak...!!!

aslında Türkiye' miz için faydalı bir atılım, en azından daha az vergi zammı alacağız ammmaaa buna bir kılıf bulup en kaliteli şampuanı kullanırlarsa bizde bir rahat nefes alırız...

ama tabii GOOGLE amcamız bu cezadan sonra Türkiye bağlantılarında sorun yaşatmazsa...

INTEL PC - NVIDIA WE WINDOWS KULLANAN HERKESE SAYGILAR

Uçan kuştan vergi kesicekler yakında. Herşeyden yüzde 38 vergi alınıyor kdv+ötv diye. Yurt dışından gelenler hepten enteresan zaten gümrükten bir mal en az %100 zamlanarak giriyor. Nere gidiyor bu paralar onun hesabını veren yok . Memurun maaşına yapılan %2.5 zammı ödemek için bile yeni vergiler getiriyorlar . Ne hale gelmiş memleket ya memuruna zam yapabilecek bütçeyi hazırlayamıyor daha ve kurtuluşu yeni vergide görüyor. yeni nesil olarak bilmiyoruz vergisiz devlet nasıl döner ama 1999 dan önce ötv yoktu özaldan öncede kdv. Şimdi bunlar hayatımızın bir parçası olmasa devlet dediğimiz kavram nasıl yürüsün diyoruz. Yakındada ben istersem alırım vergisi çıkar biz onada laf etmeyiz hatta yönetenleride haklı görürüz.

Google seviyorum, ama google bile olsa cezasını fazlasıyla çekmeli, ne de olsa o vergiler de tüyü bitmemiş çocukların bile hakkı var....

benim şahsi görüşüm google dan kötü bir şey beklenmediği. Google herşeyi usulünde yapıyor.

eminim google haklıdır türkiyenin açığı kapatmak için oynadığı oyunlardan biridir bu da :D

sorun yok vatandaşta para kalmadı yolacak yer çok haydi vergi vermedi google' da yasaklayalım..durmak yok yola devam..

Google'da bize ceza keserse hiç şaşmayalım.... Bu arada Türkiye nüfusu kadar ceza kesilmiş. Türk yetkililer işi biliyor...

Şimdi de herkes hesap uzmanı oldu

google'ı kapatırlarsa ben bir arama motoru kuracam. yoolyol. :))

INTEL PC - NVIDIA WE WINDOWS KULLANAN HERKESE SAYGILAR_EYVALLAH

Google seviyorum, ama google bile olsa cezasını fazlasıyla çekmeli, ne de olsa o vergiler de tüyü bitmemiş çocukların bile hakkı var....
Bugün 15:19
__________________________________________________________
sen kaçtane tüyü bitmemiş yetimin 71.000.000 TLden nasiplendiğini gördün? Yoluna yoluna tüymü kaldı bizde?
Bu paradan nasiplense nasiplense tüyü bitmemiş fanatik olarak aşık olduğunuz politikacılar nasiplenecektir. O büyük hayranla dinlediğiniz siyasetçiler kendi ceplerine doğru yol aldıracaktır bu parayı. yarın Microsoftuda yolmaya çalışmazlarsa iyi.

yuhh be okadar paramı istemişler türkiyede vergi kaçıranlardan nedne alamıyolar

açık nasıl kapanacak işte böle, doğandan 4 000 000 000 googledan 71 000 000, aldığınız her ürünün, her hizmetin yarısı vergi. Tabii ki de ye ye bitmez bu ülke. Biter mi hiç?

zannedersem tek eksiğimiz googledı.

Bence yerinde bir ceza

Uzaya uydu gönderen bir firmasın google amca 3 kuruşluk vergiden mi kaçındın :)

Bugün 17.27 haklı. O para acaba kimin cebine girecek. Ona buna ceza kesmeyle açık kapanmaz!

Eee bu alınan paralardan halk pek yararlanamıyor hea?

Ben Turkiye'den 2003 yilinda ayrildim o zaman google denenlerin ofisi yoktu Turkiye'de ve o zamanin parasi ile 30 kusur milyon € dan fazla reklam geliri elde ediyorlardi. Bugun sanirim bunu en az 5 e katlamistir. Adam gibi ofis kursun Turkiye'den gelen reklamlarina ordaki ofisinden fatura kessin vergisini versin. Finlandiya'da yasiyorum suanda her aldigim 1000€ maasa karsilik 1000€ ya yakin vergi veriyorum.

haberin fotoğrafını incelediniz mi...sol elin parmak uçlarına baktınız mı? niye öyle çizik çizik öööğğğkkk!................

Sen de yorum yaz