Google'dan video sıkıştırma sürprizi...

Google şimdi de video sıkıştırma işine el attı. Peki bu gelişme YouTube'u nasıl etkileyecek?

Google'dan video sıkıştırma sürprizi...
On2 hissedarları Google hissedarı olacak

Google 106,5 milyon dolar harcayarak dijital video sıkıştırma teknolojisi alacağını onayladı. On2 hissedarları şirketteki hisselerine karşılık Google hisseleri alacak.

New Jersey merkezli On2'da 60 çalışan var. 1992 yılında kurulan firmanın VP6 teknolojisinin müşterisi Adobe, bu teknolojiyi Flash Player ve cep telefonları için Flash Lite 3'de kullanıyor. Diğer büyük müşterileri arasında AOL, Freescale, Nokia ve Sun Microsystems var.

Google ürün yönetiminden Sundar Pichai yaptığı konuşmada "Günümüzde video, internet teknolojisinin önemli bir parçasını oluşturuyor. Yüksek kaliteli video sıkıştırma teknolojinsin de internet platformunun bir parçası olması gerektiğine inanıyoruz. On2 takımının ve teknolojisinin de internetteki video kalitesi konusunda bize inovasyon oluşturmamızda yardımcı olacağını düşünüyoruz." dedi.

Google, bu teknolojiden özellikle sahibi olduğu YouTube'da yararlanacak .

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

BİRİ GOOGLE Yİ DURDURSUN :D:D SUPERGOOGLE

işte bu yaaaa.Google gerçekten ileriyi düşünüyor ve durmadan çalışıyor.Tabiki video internetin vazgeçilmezi oldu.Google a benden hep destek,tam destek

google bunuda ücretsiz sunarsa iyi olur

işin iyice cılkı çıktı.

Lig TV maç yayınlarını internet sitelerinden izleyince ekranın bir köşesinde bu haberdeki "on2" logosu oluyor. Bu "on2" o "on2" mi?

evet o "on2" bu "on2":-)) özellikle justin.tv de çıkar

İiy bartık yüksek adslş faturasından bir nebze olsun kurutulacagız ayrıca 4g modem kulnanalarında işine gelecektir bu uygulama

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir