Google'dan Windows 8'e arama uygulaması

Google, Windows 8'e özel uygulamasını resmen indirmeye sundu. Peki bu uygulamada neler var?

  • Zeynel A. Öztürk
Google'dan Windows 8'e arama uygulaması

Microsoft'un en büyük rakiplerinden biri olan Google, Windows 8'e özel arama uygulamasını kullanıma sundu. Windows Store'da beliren uygulama, Windows 8'in varsayılan arama motoru Bing'i kullanmak istemeyenleri hedef alıyor.

Windows 8'in arama "charm"ında Bing'i kullanmak istemeyen kullanıcılar, Google'ın Windows 8 uygulamasını yükleyerek metin ve görsel araması gerçekleştirebiliyor, internette sesle arama yapabiliyorlar. Uygulama içerisinde Gmail, Maps, Drive, Google+, YouTube gibi diğer Google hizmetlerine bağlantılar da var.

Google uygulamasının garip yanı ise sadece Windows 8'e özel olması ve Windows RT'yi desteklememesi. Windows Store'daki uygulamaların hemen hemen hepsi, hem Windows 8'i hem de Windows RT'yi destekliyor. Dokunmatik cihazlarda kullanılacak olan Windows RT'yi dışarıda bırakan bir Metro uygulamasının ne kadar işe yarayacağı da tartışılabilir.

Bu eksikliğin ilerideki güncellemelerle giderilmesi mümkün olabilir. Google'ın diğer hizmetleri için Windows 8 uygulamaları üzerinde çalışıp çalışmadığı konusunda ise şimdilik elimizde bir veri yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

mükemmel bişiy bu ya

yıllar önce google ile internet explorer 'e yerleşen google araç çubuğu yani toolbar ile tanışmıştım. o günden bugüne neler değişmiş. HİÇ UNUTMADIĞIM İNTERNET CAFENİN SAHİBİNE GOOGLE YE NASIL GİRİLECEĞİNİ SORDUĞUM GÜNDÜR YIL 2000 :) (Tabi o zamanlar ne bilgisayarım nede internetim vardı) : ) Windows ürünleri çok sevmeme rağmen google ye de monzillaya da çok ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. windows, google, mozilla bu üçlü olmadan benim için internette yok demektir.

böyle bişey yok arama sayfası yapmıyor drek seni mağazaya yönlendiriyor ,fakat mağazada Google yok

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play