Google'dan Windows XP atağı!

Google, Windows XP'nin artık resmi destek alamayacak olmasını kendi lehine çevirmeye kararlı!

  • Ertuğrul Süngü
Google'dan Windows XP atağı!
Microsoft'a geri saldırı başladı

Microsoft ile Google arasında rekabet, konu Chromebook olduğu zaman farklı bir boyuta taşınıyor. Hemen her platformda Chromebook'a yol vermemek için çalşan Microsoft, zaman içerisinden birçok farklı reklam ya da tanıtımda, Chromebook'un bir laptop olmadığının altını çizme gereği hissetmişti.

Ve şimdi sıra, Google'a gelmiş gibi gözüküyor... Windows XP desteğinin sona ermesinin ardından Google, Microsoft'un müşterilerini kendi tarafına çekmek için özel seçenekler sunmaya başladı. Özellikle iş dünyasını Chromebook'lara çekmeyi kafasına koyan internet devi, Windows XP sonrası dönem için var gücüyle çalışıyor.

Google aynı zamanda kendi blog'unda paylaştığı mesajın içerisine, Windows XP'nin 2000'lerin trendi olduğunu belirten bir açıklamada da bulundu. "İşyerinizin, besleyip büyüttüğünüz sanal hayvanlar gibi ya da şalvar pantolonlar gibi silinip gitmesine izin vermeyin. Zaman, hepimizin hem fikir olduğu gibi, değişim zamanı!"

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

hahaha güldürmeyin Google mi destek verecek androidin halini görüyoruz

Chromebook ile iş yürümez her an internet istiyor o pc ye benzer ama pc işlevlerini yapamayan alet.

Ben daha uzun süre XP kullanırım, W7'de yeni makinelere yetiyor zaten.

google doğru söylüyor.............

google kendi de bilmiyor bence ne yaptığını. Madem xp desteğinin bitişi bekleniyordu şimdiye çoktan çıkmalıydı. tren kaçtı. xp sonrasını kimse değerlendiremedi.

Android'in ne hali var ????? iOS'a bin basar. sen git iOS için 500 € luk cihaza 1000 € ver.

@13 Nis 2014 20:28 Anlayamazsınız !!!

Kim kyllancak cromu

Kim kyllancak cromu

Bi tarafta ipman usta dediğimiz Microsoft öbür tarafta yeni yetme androit ?? güler geçerim.

@13 Nis 2014 21:06 android şuan windowsa bile 10 basar

Upload hızı 1 Mbit seviyelerinde olan güzel ülkem de "Cloud" üzerinden çalışan işletim sistemleri şimdilik fantazi olur ancak...

ikisininde canı cehenneme...

xp de directx 11 destegi olsa hiç düşünmez kurardım.

@13 Nis 2014 23:57 onlar bunu işte tamda bu yüzden yapmaz! yapmaz çünkü; kendi beceriksizliklerini, xp sonrası hiçbir yenilik getiremediklerini kabullenmiş olurlar.

androidin bu kadar gelişmesine izin verende microsoft zamanında adam akıllı taplet pc işletim sistemi yapaydı adam akıllı ısınmayacak bir bilgisayar yapaydı elin adamı gelip usb ye pc sığdırmazdı

@14 Nis 2014 00:35 yapsaydı madem bakalım android yine büyüyormuydu büyümüyormuydu sen herşeyi microsf mu sanıyorsun :SfSD:F

ölen xp tekrar mı dirilecek :)

Sen de yorum yaz