Google'dan yeni Street View taktikleri

Google, Street View ile çoğu ülkelerde ters tepki alırken her yere nasıl girmeye çalışıyor?

  • Yaşar Tuna Zorlu
Siena test sürüşünü tamamladı. Yollara düştü.
Siena yakalandı...

Daha önce sizlere Google'ın Street View'ın 3 tekerlekli bisikletlerle, arabaların ulaşamadığı bölgelere rahatça girebilmesi için test sürüşü yaptığını bildirmiştik. Test sürücü başarılı sonuçlanmış olacak ki Andrew Porer adındaki bir kişi, 3 tekerlekli casusu görev başında yakaladı.

Rotası genelde eski yerleşim bölgeleri üzerinde yoğunlaşacak Siena adındaki bu özel hayat düşmanı, tarihi bölgelerin yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını kullanıcıya ulaştıracak yegâne araçlardan biri olacak.

Şuan en fazla İngiltere sokaklarında çalışan Street View araçları komşumuz Yunanistan'da pekte iyi karşılanmamıştı. Fakat geçen zamanla birlikte sorunlar aşıldı ve Google Street aracı başkent Atina dolaylarında tekrar görüntülendi.

Pedal gücü ile her yere girmek isteyen Google bakalım bu aracıyla tepkileri üzerine toplayacak mı? Yoksa tam tersi Siena insanlar tarafından hoş karşılanacak mı?

Gelişmeler ile sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Türkiyeye gelipte dolaşmasın parçalarım..! Türkiyeyi Güzelliklerini merak eden varsa çıkıp gelsin gezip görsün Turizm' e faydası olsun yok öyle tüm güzellikleri tarihi eserleri yapıları en ince detayına kadar çalıp yayınlamak !

türkiyede sonu discovery channel ın sponsor olduğu bisikletçi gibi olmaz umarım

yaw görmedigim gitmedigim yerleri google sayesinde gördüm

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play