Google'dan yepyeni bir Nexus geliyor!

Google Nexus S için Samsung'la çalışıyor. Peki LG'nin elinden çıkacak yeni Nexus'lar da neyin nesi?

  • Melik Arslan

iPad 2'nin muhteşem bir çıkış yapmasının ardından, Samsung da rekabetin içinde olduğuna dair bir sinyal vermişti. Tablet bilgisayar pazarına giriş yapacak olan yeni firma ise: Google...

Google patentini taşıyacak olan Nexus Tablet, LG tarafından geliştiriliyor ve yine Google'ın Android işletim sistemini kullanıyor. Nexus S ile akıllı telefon pazarına giriş yapmış olan Google, anlaşılan donanım dünyasına daha derin bir giriş yapmak istiyor. Nexus Tablet'in Android'in son güncellemelerini alabileceği ilk cihaz olacağı bilinirken, LG ise bu tablet konusunda sadece anlaşma imzalamış bir üretici olarak görülüyor.

Teknik özellikleri henüz belli olmayan Nexus Tablet'in yazın ortalarında çıkacağına dair bir söylenti mevcut.

Bu arada LG de kendi tablet bilgisayarını, yani Optimus Pad'i hazırlamaya devam ediyor. Optimus Pad'in 3D görüntüleme seçeneği sunacak olduğu bilinirken, raflarda yerini almasının da Nisan ayının sonlarını bulacağı düşünülüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

google akıllı telefon pazarına nexus one ile girdi, nexus s ile değil.
bilginize..

NEXUS TAB :) Android'in tabletlerde kusursuz çalışacağının delili olarak görülebilir. Her nekadar Galaxy Tap WiFi'de 2.2 sürüm kullansada 3.0 ile dengeler rekabetçi olacak.

Apple harici firmalardan hep "yapacaklar" diye bahsedilmesi, Apple'in basarisini bir kaniti daha olsa gerek :)

hatırlıyorum chip geçen yıl nexus one ı öve öve bitirememişti.ama sonuc başarısızlık olmustu :) bence nexus s 'dede aynısını yaşatacak.
Cünkü Diğerlerinden Farklı bir tarafı yok. Yeni Özellikler yok.Diğer Samsung Nokia akıllı telefonları nasılsa nexus ta öyle :)
Çok Başarılı olması için diğerlerinde olmayıpta onda olması lazım bence

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play