Google Docs: Office 2010 rakibi güçleniyor

MS Office 2010 yeni hamleler yapıyor fakat Google da boş durmuyor. İşte internet devinden yenilikler

  • Halil Mollaoğlu
Google Docs: Office 2010 rakibi güçleniyor
Google Docs'ta yenilik: Klasör paylaşımı.

Microsoft imparatorluğuna saldırı: Google, neredeyse haftalık rutinlerle online Office hizmeti Docs'a yeni fonksiyonlar ekliyor. Şimdi eklenen yenilik dokümanları karşı tarafa yükleme ve paylaşmada yapılan iyileştirmeleri kapsıyor.

Önceleri dosyaları tek tek paylaşıp erişim hakkı atamak mümkünken artık dosya klasörleri de diğer kişilerle paylaşılabiliyor. Bu iş için ilk adımda yeni bir klasör oluşturun ("New" butonuna sağ tıklayarak) ve istenilen dosyaları bu klasörün içine sürükleyin.

Klasöre sağ tıklayıp arkadaşlarınızın isimlerini ekleyin, bu kadar! Bunu yaptığınızda paylaştığınız tüm kişilere içinde bu klasöre giden linkin bulunduğu bir e-posta gönderiliyor. Linke tıklayıp dosyalara erişen arkadaşlarınız dosyaları görüntüleyebiliyor veya düzenleyebiliyor.

Klasör paylaşımı ve çoklu-yükleme
Artık birden çok dosyayı aynı anda karşı tarafa yükleyebileceksiniz. Her dosya için yükleme sürecinin ne kadar ilerlediği gösteriliyor.

Yeni fonksiyonlar kullanıcıların özel hazırlanmış bir web sitesinde yayımlanan ve değerlendirilebilen önerilerini baz alıyor. Tüm bir klasörü paylaşma özelliği en fazla talep edilen önerilerden biriydi.

Link: Google Docs

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Google Docs ve diğer tüm ürünleri velinimet... Forever Google

Google çalışıyor abi ya ..

google halka hizmet ediyor. ve hissettirmedende para kazanıyor keşke öbür şirketlerde böle hizmet verse halktan aldıgını yeniden halka çeviren şirket google...

Ben bir Türkçe öğretmeniyim. Google'ın Dökümanlar hizmeti benim çok işime yarıyor. Evde bilgisayarımda hazırladığım testleri, ders notlarını, çizelgeleri vs. -eğitime dair her şeyi- dökümanlara gönderiyor, sonra okulda hesabıma erişiyor ve çıktısını alıyorum. Çok yararlı bir hizmet. Teşekkürler Google!

MS google karşısında fazla yaşlı kaldı anlaşılan.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play