Google Drive ve Dropbox'a erişim engeli!

Popüler bulut depolama hizmetleri Google Drive ve Dropbox'a, şok bir kararla erişim engeli getirildi...

Google Drive ve Dropbox'a erişim engeli!

GÜNCELLEME (22.10): Google Drive'a uygulanan erişimengelleme şu an kaldırılmış durumda. Ancak diğer hizmetlere erişim halen sağlanamıyor...

GÜNCELLEME (14.02): Dropbox ve Google Drive'ın ardından, Microsoft'un Onedrive'ı ve Github'a da erişim engeli getirildi. Her iki hizmete de şu anda ulaşılamıyor.

Dropbox ve Google Drive'a erişim engeli getirildi. Akşam saatlerinden beri her iki hizmetin kullanıcıları, dosyalarına ulaşamıyor.

Resmi bir açıklama olmasa da, erişim engelinin, hacker grubu Redhack tarafından bu iki bulut depolama hizmetine yüklenen dosyalar olduğu iddia ediliyor. Bahsi geçen dosyalar öncelikle Dropbox'a yüklenmiş ve hemen ardından, Dropbox'a erişim sağlanamamaya başlanmıştı. Aynı dosyalar daha sonra Google Drive'a da yüklendi ve Dropbox'ın başına gelen, çok geçmeden Google Drive'ın da başına geldi.

VPN nedir, ne işe yarar?

Şu anda her iki hizmete de, VPN kullanılmadan erişim mümkün değil.

Erişim engelinin ne kadar süreceğini ve diğer bulut depolama hizmetlerine de sıçrayıp sıçramayacağını kestirmek şu an için güç.

VPN'lere dair doğru sanılan 5 yanlış!

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

4g uzerinden gdrive baglaniyor ideolojik bir lamer grubunun yeteneklerini cok asan islerle reklaminin yapilmasina bakilirsa bir sey denendigi asikar ama olay nedir zaman gosterecek.

Haber için sağolun sıkıntı bana özel sanıyordum değilmiş :D

OneDrive a da erişilemiyor

Zenmate Premium ile sınır yok engelleme yok, özgürlük var kalite var. artık gerisi tırıvırıdır....

Google Drive ve Dropbox’dan Sonra Github ve OneDrive’da Erişime Engellendi! İsabetli olmuş. Bu çağda olur mu ? diye başlayan cümlelere itibar etmeyin. Eğer kanun ve nizamlara uymuyorsa hepsi kapatılır. Amerikada Avrupada kapatılmıyor mu sanıyorsunuz?

@09 Ekim 2016 16:34 Hangi kanunu çiğnemişler? Söyleyin de öğrenelim, ne yapmışlarda yasaları çiğnemişler merak ettim çünkü.....

Githubda gitti baglanilmiyor

vay be. daha neler olacak hadi bakalım. github yasağı büyük olaylar yaratacağa benziyor

GitHub da sansürlendi demin.

Github erişimi önce kapandı sonra açıldı. Tekrar kapanacakmı bilgisi olan varmı?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir