Google dünyanın her yerinde popüler değil

Google dünyanın her yerinde internet ile aynı anlama gelmez. Hangi ülkede Google hiç ilgi görmüyor?

Google dünyanın her yerinde popüler değil

Amerikan deviyle rekabet eden yenilikçi arama motoru Yandex, Nasdaq'da halka açılıyor.

Yandex, Rusya'nın dışında pek duyulmuş bir arama motoru değil. Fakat yakında bu değişecekmiş gibi görünüyor. Rus pazarının %44'ünü elinde tutan ve Google'ın 10 puan ilerisinde bulunan Yandex, comScore sitesine göre Avrupa'da da iki numaralı arama motoru. Yandex'in sonbaharda hisselerini Nasdaq'da halka sunarak 2 milyar dolar kazanması bekleniyor. Bu Rusya'da teknoloji alanında en büyük halka açılma ve şirketin değerini yaklaşık 5 milyar dolara çıkarıyor. Yandex bu konuda yorum yapmasa da analistler ve yatırımcılar büyük bir başarı bekliyorlar.

Rusya ciddi gelişme potansiyeli olan bir pazar. Ülkenin sadece çeyreği internete bağlı fakat yüksek hızlı bağlantılar küçük şehirlere ulaşmaya başladı. Günümüzde %10 civarında olan geniş bant bağlantının 2010 yılında üç katına çıkacağı tahmin ediliyor. Google şu an 200 milyon dolar değere sahip Rus pazarının 2010 yılında 1 milyar dolara ulaşacağını hesaplıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Kendi dilimde hizmet verirse neden tercih etmeyeyim....

ewt google tercih etme sebebimiz Türkçe olması girdim siteye adımı yazdım tamamı rusça sitelerden sonuçlar geldi :)

http://www.alexa.com/data/details/traffic_details/yandex.ru dünyanın en çok 40 rusyanın ise en çok tıklanan 3. sitesi ve Rusça kullanılan ülkeleride etki altına aldığını istatistiklerden çıkarırsak farklı Dil desteği sağladığında dünyaya kafa tutacak gibi gözüküyor

Google'ın üstün başarı ve kalitesiyle aynı olmadığını düşünüyorum

1--search-earn.com.. 120.000 uyesi ile.hedefi 50.000.000 uye.gelecegi parlak.uyeleri aramadan ve uyelikten parada kazanıyorlar.
2...bingoo.cc daha tolbarı yeni kurdu.aramalara basladı ama esas kazanc ve reklamlarda baslıyacak.hedefi yanlizca turkiyeden 300.000 ortak ..
3...ilet.net. hazırlıklarını yapıyor.oda kazandıracak bir arama motorunu yakında devreye sokacak.Turk pazarıda kızışıyor artık.ve bizim pazarda uyeler parada kazanıyorlar.
yeterki bizlerde sahip cıkalım.

Her hangi bir iyi niyeti olmus Rusya'nin da biz duymadik herhalde bize karsi simdiye kadar..

Ne isim var Rus'un arama motoruna bakayim da, alsin bilgileri kuyumu kazsin..

adını ilkdefa duyuyorum geleceğinin çok parlak olacağını düşünmüyorum.

bilimum korsan teçhizat, malzeme, yazılım, film, oyun, program rusların sitesinden çıkıyor. Adamların legal bir faaliyetini görmedim ben açıkçası

bu ruslara güven olmaz giser beni virüslü sitelere yönlendirir yani rusların yazdıkları son model virüslerin olduğu sitelere sonrada gider bize kaspersky satmaya çalışır...bu ruslar böyle zaten önce virüs yazarlar sonra antisini...

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
Google dünyanın her yerinde popüler değil
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir