Google Duo Pokémon'u geçti!

Google'ın yeni uygulaması, Google Play'in en çok indirilenler listesinde Pokemon Go'yu geçmeyi başardı!

  • Levent Öztürk
Google'dan Pokémon'da rakip var...

Görünene göre Android dünyasında Pokémon Go'ya rakip olacak bir uygulama ortaya çıkmış durumda.

Google'ın yeni Google Duo video arama uygulaması yayımlandıktan sadece üç gün sonra, pek çok ülkede, Google Play'in en çok indirilen ücretsiz uygulamalar listesinde ikinci sıraya yerleşti. Bu da yerini uzun bir süre bırakmayacağını düşündüğümüz popüler AR uygulaması Pokémon Go'nun bir üstünde bulunduğu anlamına geliyor. Google Duo'nun üzerinde ise Facebook Messenger bulunuyor. Ancak Duo'nun bu başarıyı henüz ülkemiz listesinde gösteremediğini de söyleyelim.

Bu arada belirtmek gerekiyor ki, çoğu kişi tarafından Google'ın Apple'ın FaceTime arama hizmetine cevap olarak sunduğu düşünülen Google Duo uygulaması, Apple cihazlarında da kendine yer edinmekte. AppShopper'ın belirttiğine göre bu uygulama şu anda iPhone kullanıcılarının bütün bedava uygulamalar kategorisinde 22. sırada yer almakta ve bedava sosyal ağ uygulaması kategorisinde dördüncü sırada.

Google Duo, Mayıs ayında firmanın I/O geliştirici konferansında duyurulmuştu. Bu uygulamayı diğer görüntülü görüşme hizmetlerinden ayıran en önemli özellik ise, sizi arayanın video akışını, aramayı cevaplamadan önce görebiliyor olmanız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Görüşme şebeke üzerindenmi yoksa internet üzerindenmi? önemli olan o, yoksa bi sürü benzer uygulama var hepsi internetten görüşme yapiyor, samsung gibi şebeke üzerinden yapabiliyor mu? mesele nu.

@22 Ağustos 2016 10:08 Dostum bu neyin kafası söylesene bi?

Ne kadar da sahte bir pohpohlama. Pokemon sadece belli ülkelerde indirilebildiği için o listede, her ülkeden indirilebilen bir uygulama ile yarışmış göstermek bayağı bir davranış olmuş google için. Onmilyonlarca kez APK olarak indirilen PokemonGo sayaçlarda dahil değil... E tabi pokemonGo da, NSAdan geri kalmak istemeyen CIAnın parmağı olduğunu da unutmamak gerek...

350 kadar rehberimde kayıtlı numara hbiti bile kullanmıyor.

@22 Ağustos 2016 13:23 kimse kullanmıyorsa nasil bulsun dayı

kesin öyledir zaten yoksa Google, Google ürünü olduğu için asla böyle birşey yapmaz.

@22 Ağustos 2016 13:29 Uygulama çıktıktan sonra 1 haftada 1 milyon indirmeye ulaştı cahil herif, bilip bilmeden peşin peşin konuşma..!!!!

Sanal tuş lu telefon kullananlar mesela lg g4 gibi yükleme yapılırken ileri düğmesine ulaşılmıyor yani aktifleştiremiyorsunuz ve yükleyemiyorsunuz dolayısı ile yoksa bana davet çok geliyor ama yükleyemiyorum

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play