Google Earth'e bir harika daha...

Google Earth'ün evimize kadar taşıdığı 3B Dünya harikalarına bir yenisi daha eklendi. İşte detaylar.

  • Ceyhun Seval
Disneyland bilgisayarınız kadar yakın
Disneyland 3B olarak evinizde!

Google Earth'teki Dünyamızın alabildiğine detaylı görüntüleri bizi uzunca bir süredir büyülüyor. Hatta çoğu önemli yapıyı üç boyutlu görmek de mümkün.

Geçtiğimiz sene Disney Florida'daki eğlence parkını üç boyutlu olarak sanal dünyada inşa edip Google Earth'e koyarak bu eğlenceyi bir adım öteye taşımıştı.

Walt Disney bu sene de yapacağını yaptı ve bu sefer Paris'teki Disneyland'i üç boyutlu olarak Google Earth kullanıcılarına sundu. 85.000 fotoğraftan ve 500'den fazla özel objeden oluşan üç boyutlu eğlence parkı o kadar ayrıntılı yapılmış ki fotoğrafçıların yapıları ve gezilecek yerleri bir araya getirmesi 20 günlerini almış. Ortaya çıkan ise 450GB'lık üç boyutlu bir eğlence parkı olmuş.

Paris'teki Disneyland'i evinizdeki rahat koltuğunuzdan kalkmadan gezmek için tek ihtiyacınız Google Earth'ün en son sürümü.

Google Earth'ü kurduktan sonra arama çubuğuna "Disneyland Paris" yazın. Bu şekilde en hızlı şekilde Disneyland'e ulaşabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

"Walt Disney bu sene de yapacağını yaptı ve bu sefer Paris'teki Disneyland'i üç boyutlu olarak Google Earth kullanıcılarına sundu. 85.000 fotoğraftan ve 500'den fazla özel objeden oluşan üç boyutlu eğlence parkı o kadar ayrıntılı yapılmış ki fotoğrafçıların yapıları ve gezilecek yerleri bir araya getirmesi 20 günlerini almış. Ortaya çıkan ise 450GB'lık üç boyutlu bir eğlence parkı olmuş."


450 GB hafıza kaç kişide varki indirip kursun

buda turizmin yeni şekli oldu galiba

450gb senin bilgisayarına kurulmayacak. o kadar veri google earth'ün sunucularında duruyor, sadece küçük bir parçası geliyor bilgisayarına, korkma sen :P

bu google earth cok güzel bi program ben gidemedigim istanbul izmir nebileyim lodra gibi büyük şehirlere falan hep burdan bakıyorum kullanıcılar fotograf video not falanda ekleye biliyor isterseniz veri katmanlarından bu bilgi ve görüntülerede ulaşa bilirsiniz bazı işletmelere yorum bile yazabilirsiniz otel lokanta büfe gibi ben cok seviyorum kotasız oluncada haftada 2 yada3 defa kullanıyorum
milletede gitmiş gibi anlatıyorum bütün millet arkadaşlar ayar oluyor cok güzel bi hizmet

"450 GB hafıza kaç kişide varki indirip kursun"

dostum hiç google earth kullanmadın galıba...

once bi haritaraları güncellesinler. kac sene önceki goruntülere bakıp duruyoruz.

20 gün bu iş için çok çok kısa bir süre.. helal olsun o fotoğrafçılara.. bazı dangalaklarda bu iş için bu süreyi kolay vede çok uzun zanneredek yazı yazmışlar.. dangalak herif...

Yüklemeyin 450gb yazık olur bide yerler çok kötü olmus 450gb değer bise göremedim ama adamlar uğrasmıs 20 gün ne diyelim ellerine sağlık

google earth ün haritaları çok eski nedense güncellemiyorlar anlamadım bir yeri aradığımda binanın olduğu yer boş görünüyor. ne yapmak lazım acaba.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir