Google Earth'ın güncel sürümü yayınlandı

Google, Google Earth'in yeni versiyonunu dün itibariyle internet kullanıcılarına sundu.

Google Earth 4.3 yayında

Bu yeni sürümle beraber Google Earth'e bazı yeni fonskiyonlar eklenmiş durumda ve Mac platformu da bu sürümle artık daha fazla destekleniyor.

Google Earth 4.3 sürümünde, 'street view' yani sokaktan karelere erişebilmek mümkün olacak. Google 'street view'ı online Google Maps programına dahil ederek, kullanıcılara daha açık resimler sunabilmeyi ve şehirlerden spesifik görüntüler alabilmeyi sağlıyor.

Bunun yanında, çekilen resimler artık üzerlerinde bir tarih de taşıyacak. Bu sayede bir resmin ne zaman çekildiği öğrenilebilecek.

Ayrıca daha fazla 3 boyutlu binaların eklendiği bu son sürümde, modeller çok daha hızlı bir şekilde yükleniyor ve kullanıcılar bir görüntüye ulaşabilmek için çok fazla beklemek zorunda kalmıyor.

Son olarak Mac kullanıcıları için Flash desteğini de yazılıma dahil eden Google, gündüz ve gece arasındaki aydınlatma farklarını da daha fazla gerçeğe yakın hale getirdi.

Google Earth'ın son sürümünü denemek için tıklayın.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bug var indirdiğim gibi keşfettim (:
Gereğinden fazla aşağı inince bi takım renkler dönüyo yerküre dışına atıyo

yine eski harita ve resimler mi yeni hava fotoğrafları mı kullanılmış ??

bu programda olmasa gidemedigim yerleri görme imkanım yok googla cok teşekkür ediyorum 200mt reden yakın cekimlerin art masın ı temenni ediyorum son eklenen canlı bulut görüntüleri ve hava durumuda harika

Ya bu google earth sürümleri ve en son sürümü hangisi???

bedava mı bunu indirmek?

google earthın en son sürümü çıkmış ama hla yayınlanmıyo

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir