Google Earth'teki kasabanın esrarı

Google Earth'te yer alan bu garip kasabanın gizemi çözülemiyor! İşte o "uzak" kasaba...

Google Earth üzerinde hayali bir kasaba
Google Earth'ün güvenilirliği sarsıldı

İngiltere'deki kasabaların sayısı Google Earth'e yetmemiş olmalı ki kendileri de bir kasaba yaratmaya karar vermişler.

Telegraph'ın haberine göre Google Lancashire da Argleton adında bir kasaba yarattı ve bu kasaba bir zamanlar Türkiye'de yapılan "Şok" adlı programın haberleri ne kadar gerçekse ancak o kadar gerçek.

Google Earth'te kapsamlı bir Türkiye turu... Tıklayın...

Google'a göre bu kasaba M58 otoyoluna yakın bir yerde, Ormskirk'in güneyinde yer alıyor ve sıkı durun: Posta kodu bile var! Eğer internetten küçük bir inceleme yaparsanız bu şirin kasabanın gezilip görülmesi gereken yerlerini ve kasabadaki doktorların adreslerini bile bulabilirsiniz.

Google ise bu kasabanın nasıl oluştuğundan habersiz. Telegraph, kasabanın isminin "Not Real G" veya "Not Large" sözcüklerinin bir anagramı olduğunu iddia ediyor.

Hayali Argleton kasabasına en yakın üniversitelerden biri olan Ormskirk, Edge Hill Üniversitesinden Roy Bayfield; bu gizemli kasabadan o kadar etkilenmiş ki gidip bu kasabanın gerçek olup olmadığını kendi gözleriyle görmek istemiş. İnternette kasabanın gösterildiği yere gittiğinde ise "şaşırtıcı" bir biçimde yeşil ve bomboş bir araziyle karşılaşmış.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Haberi okudum ama hiçbir şey anlamadım :S

Koordinatlar nedir? Işınla bizi scotty.

Evet koordinat nedir ?

"Koordinatlar nedir? Işınla bizi scotty."

Makine soğuk...

google psikopata bağladı arkadaşlar , hayali ada yapmış hatta üstünde kendilerine ait yaşam kurmuş :D

kordinatlar hmm bi düsüniyim aa gitti :D yok. peki o yeşil alan nerede acaba =) bi arada bizim ev yerine arazi vardı sonra inşaat oldu bi baktım artık ev olmuş :D (google earth ta tabiki ) ama ne olursa olsun ben googleye güvenimi sarsmam olabilir kul hatası =)

ee tabiki google earth güncellenmediğinde yapıların yerini eski zamanına göre, yeşil otlar veya arsalar vs... alır ama burdaki karmaşıklık google'n yeşil otları gösterceğine gerçekten yapıları yani bi kasabayı göstermesi şaşırtıcı durum yani google earth geleceği tahmin etmeyemi başlamış ?!!! :)))

bu ilk degil ki,
Donkey City miydi ne oyle bir yerde vardi,
Birde Dummy 1235 mi ne.
Hala varmi bilmiyorum.

Bence google earth ün güvenilirliğine birşey olmadı bir reklam daha yapmış oldu...

Hem zaten sora sora Argleton bile bulunur

goglenin bir suçu yok bu olayda haritalamöa içlerini hep yerel firmalara yaptırıyorlsar tabiki google burda yerel firmalardan aldığı haritaları kullanıyor firma hatalı luyo0r böyle oluncadaa ama uydudan bakınca nasıl görünüyor bilmem isim posta koıdu vs yerel şirketler yapı mesela türkiye dee başarsoft diye bir firma olması lazım

3. kişilerin yapmadığı ne belli yada haritalar yüklenirken bir hata olmadığı ne belli olur böyle hatalar chip online yakalar :D

Ben de Grönland'da 70 derece 34 dakika kuzey, 40 derece batı koordinatında bulunan ve uzunluğu 80 km, genişliği 15 km olan turuncumsu oluşumu çözemiyorum. Bir de onun 200 km kadar güneybatısında siyah daksille bilerek kapatılmış gibi bir bölge var.

Koordinatlar nedir? Işınla bizi scotty....ya bir aksilik mi var neyin içindeyim çözemedim gittii....scotyy konuşuyor aşağıdakilerle...ya o aksilik makinada....bedenleriniz burada kaldı.....!!!!....aşağıdakiler yukarıya görüntü yolluyor ya bedenleri yukarıda unuttun ancak bizi dünya canlılarından insanoğlunun bedenine ışınlamışsın......hepmizi afrikadayız!!!! peki bu iletişim nasıl oluyor...sadece bir tanesi tamamen inmiş öncü olarak gelenleri karşılamış şaşırmış..yanındaki afrikalıların konuşması değişmiş.....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play