"Google, Facebook'la anlaşamadı"

Eğer Google yıllar önce bu planı hayata geçirebilseydi, şimdi her şey çok farklı olabilirdi...

  • Melik Arslan

Dünya devi şirketlerden biri olan Google'ın eski CEO'su Eric Schmidt, Google'ın Facebook ile ortaklık kurmaya çalıştığını fakat çalışmaları sonucunda bunu başaramadığını söyledi.

AllThingsD konferansının D9 bölümünde konuşan Schmidt, Google'ın Facebook'la ortaklık kurmayı ne kadar çok istediğini şu sözlerle anlattı: "Biz, Facebook'la ortak olmak için çok uğraştık; fakat onlar bu duruma sıcak bakmadılar."

"3 yıl önce bu problemle ilgili bazı anılarımı yazdım. Bir şeyler yapmam gerektiğini biliyordum ama yapmayı beceremedim. Bir CEO, sorumluluğu kendine almalı; ama ben batırdım."

Google'ın Facebook'a bir alternatif bulmaya çalıştığını da itiraf eden Schmidt, kimlik bazlı sosyalleşme konusunda Google'a Facebook'un çok büyük rakip olduğunu söyledi.

Google'ın kendi servislerine yenilikler ekleyeceğini belirten Schmidt, yine de Zuckerberg destekli bir platformun fena olmayacağını belirtti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Desene Google da cekiniyor facebook tan. Tabi cok dusuk bir pay olsada bunda microsoftun facebook ta ki hissesi olması da google ı endişelendirmeye yetiyordur. Gerçekten zuckerberg e helal olsun. Facebook un hisselerini dagıtmaya hic niyeti yok. Sanırım microsofta verdigi kucuk hisse de sadece ihtiyaclarını karsılasın diye verilmiş bir hisse olsa gere.

microsoftla facebook'un ortaklığı sanıldığından büyük, google bundan korkuyor ilk etapta bence

Facebook'un geleceği yok. Herşey bir gecede değişir.

Desene Google da cekiniyor facebook tan.
--------
Kesinlikle. Google wifi aglarina sizip bir suru servis ve hizmeti arama sonuclarini kullanarak kullanici aliskanliklarini ögrenmek icin cirpinip dururken facebook bunlarin hic birini yapmadan dogrudan kullanicinin istedigle kendisine verdigi bir ortam oldu. Bu durumda facebookun elindeki veri cok ama cok degerli. Kisi olarak kimin ne yaptigini nelerden hoslandigini ne yedigini ne ictigini nerede dogdunu kiminle iliskisinin baslayip kiminle bittigini vb... akliniza gelebilecek herseyi biliyor ki google bu bilgilere sahip degil.

facebook gider yerine başkası gelir bu düzen böyle alışkanlıklar belli bi zaman sonra sıkıntıya dönüşür...bıkkınlık gelir...daha iyisi yapılana dek facebook malesef konumunda lider olmaya devam edecek...

Facebook Google kadar çok kişiye ulaşamıyor sonuçta facebook bir sosyal ağ insanların kullanması zorunlu değil ama google bütün kitlelere hitap ediyor ve kullanılması nerdeyse zorunlu gibi birşey artık kaçımız eskisi gibi web sitelerinin URL lerini girerek erişim sağlıyor hepimiz google vasıtasıyla erişim sağlıyoruz çoğumuz home page olarak goole yi kullanıyoruz

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost