Google Facebook'u çok "beğendi!"

Google'dan Facebook'a büyük övgü: İşte internet devinin çok beğendiği Facebook özelliği...

  • Ümit Öncel
Google Facebook'u çok "beğendi!"
Facebook'un Beğen düğmesini Google da beğendi

Google'ın kurucularından Larry Page ve şirketin CEO'su Eric Schmidt, katıldıkları Google'ın konferansında Facebook'un "Beğen" düğmesine övgüler yağdırdılar. Her ikisi de ayrı ayrı konuşmalarda değindikleri Facebook'un "Beğen" özelliğinin sadece Facebook kullanıcıları için değil, Google açısından da önemli ve faydalı olduğunu söylediler.

Konuyla ilgili konuşan Schmidt; "Büyük ihtimalle arama sonuçlarımızı daha iyi hale getirmeye faydası olacak" dedi ve ekledi: "Çünkü neyin önemli olup, neyin önemli olmadığını bu sayede kullanıcıların kendilerinden öğrenebileceğiz".

Page ise Google Buzz'ın da benzer şekilde kullanıcıların beğenilerini gösterebilecekleri bir düğmesi olduğundan bahsetti ve bu sayede elde edikleri geri beslemelerin, daha önemli konuları ayırt etmelerini ve arama sonuçlarında bu konulara öncelik vermelerini sağlayabileceğini söyledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Kendi çıkarına bir şey olmasa neden beğensin ki zaten.

O beğen tuşundan nefret ediyorum. Yorumlaşmayı, aktif kullanımı acayip azaltıyor. Tek tuşa basıp bırakıyorsun, amaç bu değil ki.

Facebook'ta bu özelliği Friendfeed'ten almıştı... Sosyal ağ'da antisosyallik sunan bir özellik "LİKE" tuşu

Evet katılıyorum beğen yorumu ve aktifliği azaltıyor google zaten kendi çıkarı için kullanacak facebook a bayıldığı için değil. :D

"Facebook'ta bu özelliği Friendfeed'ten almıştı..."
-----------------------------------------------------------------------------------
Facebook'ta beğen tuşu 4 yıldır var, Friendfeed kurulalı 2 yıl oldu. Facebook'un o özelliği Friendfeed'ten almış olması pek mümkün değil şu durumda.

bir de beğenmedim tuşu olsaydı daha iyi olurdu

Sen de yorum yaz