Google+ fena geliyor!

Google+'tan gelen bu son haber, eminiz Facebook'un hiç de hoşuna gitmeyecek...

Google+ fena geliyor!

Google CEO'su Larry Page, yaptığı açıklama ile sosyal ağları Google+'ın 90 milyon üye sayısını aştığını duyurdu. Page her ne kadar bu sayının ne kadarının aktif hesaplardan oluştuğunu söylemese de, Google+'ın hızlı yükselişi yine de oldukça dikkat çekici.

Page'in açıkladığı rakam, Google+'ın bir önceki çeyrekte sahip olduğu toplam üye sayısının iki katından fazla. Hatırlarsanız, Ocak ayı başında buradan sizinle paylaştığımız haberde, Google+'ın 2012 sonunda 400 milyon üyeye ulaşacağı tahminlerinden bahsetmiştik. Henüz Ocak ayı bitmeden üye sayısının bu hızla artması, 400 milyon tahmininin de gerçek olma ihtimalini güçlendiriyor.

Eğer Google+ gerçekten yıl sonunda 400 milyon üyeyi bulabilirse, işte o zaman Facebook için ciddi bir tehdit oluşturduğu söylenebilir. Ama şu anki rakamlar, Google+'ın halen Facebook'un çok gerisinde olduğu gerçeğini gizlemek için yeterli değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Facebook zamanının reklamı yada olaylarıyla gündeme gelmiş diğer sitelere uzaktan bağlanma yada kimlik bilgisiyle ayakta durdu. Zamanının tek dilden çok dile geçilmesi onu cazip kılmış sosyalleşme adı altında üysi artmıştı. Şuanda Google bence Buzz ve diğer materyalleri sadece deney amaçlı hayata geçirmişti sonrada kaza süsü olmadı yapamadık denildi bence bu plus ekseni çoktan kurgulanmış gibi gözüküyor vede Google Yputube olsun earth olsun birçok vazgeçilmezlerin ortak noktası entegre etmek onu dahada güçlendirecek bing ne kadar Facebook'a destek versede Googlenin giriş sayfasında +Siz yazısı diğer işlemlere uygulanan uyuşmayı geçemeyecek. Benim tahminim Facebok yolun sonuna geliyor. Çünkü son özellikleride Google+ dan almaya başlamıştı hatalı zaman tüneli faciası sürekli değişen görünümü sahte hesap ve saldırıların artık can yaktığı ortam herkesi mutsuz etmeye başladı. Oyum Google+'dan yana.

Google+ geciken bi proje :D facebookun 1 milyar üyesi oldugunda, google + o rakamın ortalarında bile zar zor gezinecek. Yani biri yükselirken biri alçalmaz. Yeterki ücretsiz olsun:)

facebook bize ne sunuyor karma karışık bir yapıyla bir sürü özellik. google+ ise google ın her şeyde olduğu gibi sadeliğiyle ön planda. peki insanlar bir an gelirde facebook kullanmak zorunda olmadıklarının farkına varırsa google+ facebook u rahat alt edebilir :) nede olsa insanlar koyun gibi öndeki koyun nereye giderse arkadakiler de onu takip eder.

facebook timeline denen saçmalık yüzünden 1 milyarı bulamayacak. ve timeline facebooku bitirecek.

Gmail hesabı olup da neymiş bakalım Google+ deyip de hesabı aktifleştiren ve sonra da bunu aktif kullanmayanların sayısı az değildir bence.

Facebook'un sahip olduğu her 10 üyenin biri kadar Google+'ın üyesi var. Aslında bu daha 1 senesini çıkaramayan bir ağ için çok yüksek bir rakam. Sene sonuna kadar 400 milyonu abartı bulsam da 200 milyonu geçeceğini tahmin ediyorum. Ancak Plus'ın asıl eksiği üyelerin geçirdiği zaman, ki bu konuda Face'in çok gerisinde. Bunun için Google'ın var olan servislerini etkin bir şekilde Plus'a entegre etmesi gerekir. Ama Google pazarlama taktiği kullanarak bu işi yavaştan alıyor. Şu an için Plus benim gözümde hala bir beta ama gelecekte muhtemelen en güzel sosyal ağ olacak.

Larry Page, yaptığı açıklama ile sosyal ağları Google+'ın 90 milyon üye sayısını aştığını duyurdu. Page her ne kadar bu sayının ne kadarının aktif hesaplardan oluştuğunu söylemese de
--------------------------------------------------------------------
Merak etmeyin Mark Zuckerberg`in açaıkladığı 700 milyon kullanım oranı da toplam kulanım oranı

yani aktif olan olmayan herkesi sayıyorlar! :D

google+ kullanın hayatı daha renkli yaşayın.....

Google+ daki kullanıcıların %60ı her gün google+a giriyor. Bu da yukarıdaki haberle aynı gün yayınlandı aslında. Ayrıca google işini çok iyi yapıyor. Piknik adlı resim düzenleyicisini google+ a entegre etti. Şimdi Piknik in sitesini kapatıp piknik kullananları da google+a çekecek. Bu gidişle youtube veya maps değil ama gmail ve docs bile google+a katılabilir.

Google yeni bir sosyal ağ hizmeti oluşturmuyor. Google sosyal bir ağa dönüşüyor.

google+ daha çok ilgi çekmesi için etkili tanıtımlara ve geniş bir kitleye ulaşmaları lazım buda reklam ile olur bir çok insanın google+ dan haberi bile yok bende google+ ya geçiyorum sırf bu zaman tüneli saçmalığı yüzünden facebook zaman tünelini zorla dayatıyor

Google'ın her işinin peşinden dikkatle ve sabırla giderim.
google+ kullanayım kullanmasına da...Kimle beraber ? Herkese açıdığı ilk gün profili düzenledik, mail listesiniden ekledik kullanıcı arasın diye ama...Kimsenin haberi bile yok ki böyle bir ağdan. En başta biraz REKLAM yapsınlar..

Sen de yorum yaz