Google Fotoğraflar'dan nostaljik özellik!

Google Fotoğraflar uygulaması, bu yeni işleviyle sizi geçmişe götürmeyi amaçlıyor!

  • Onur Seven
Google Fotoğraflar'dan nostaljik özellik

Google Fotoğraflar (Google Photos) en iyi fotoğraf depolama seçeneklerinden biri durumunda. Hizmeti kullanarak gigabyte ve hatta terabyte boyutundaki anılarınızı ücretsiz şekilde depolayabilir, akıllı arama motoru ile bunlara kolayca erişebilirsiniz. Platform şimdi yeni sunduğu özellikle birlikte kullanıcılarını nostaljik bir gezintiye çıkarmayı amaçlıyor.

Google Fotoğraflar uygulaması artık her başlatıldığında geçmiş tarihte çekilen fotoğraf ve videoları ekrana getirecek. Uygulamanın asistan görünümü (assistant view) içersinde bugünü yeniden keşfetmenizi sağlayacak fotoğraf, fotoğraf kolajları veya videolar içeren kartlar görüntülenecek. Bu sayede geçmişte aynı tarihte nerede ve kiminle olduğunuz hatırlatılmış olacak.

Ekrana gelecek bu nostaljik görüntüler çeşitli sosyal ağlara paylaşılabilecek ancak bu özelliği kullanmaya başlamak için öncelikle etkinleştirmeniz gerekiyor. Google Fotoğraflar'ın sunduğu bu nostaljik seçenek uygulamanın iOS sürümünde kullanılabilir durumda. Aynı zamanda Android cihazlar için yaygınlaştırılmaya devam ediliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Uzak dursun yeter...

carausel'in "flashback"i gibi bişey sanırım

google fotoğraflar öncelikle sürekli durduruldu hatasını çözsün, LG G3

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play