Google, gecikmeleri böyle avlıyor!

Google'ın Android'li telefonlardaki gecikmeleri, yani "lag'ları" işte böyle test ediyor!

Oynat Google, gecikmeleri böyle avlıyor! Google'ın Android'li telefonlardaki gecikmeleri bulan dev robotu, videoda göründü!

Google, telefonunuzun komutlarınıza geç yanıt vermesinden en az sizin kadar nefret ediyor. Öyle ki firma, parmağınızın ekrana dokunmasıyla telefonun ekranında verilen tepki arasındaki süreyi ölçmek üzere dev bir robot geliştirmiş.

Chrome TouchBot adındaki robot, Android ve Chrome OS işletim sistemini kullanan cihazların dokunmatik ekranlarının gecikme süresini ölçüyor. Yukarıdaki videoda da görebileceğiniz üzere robot, dokunmaları, süpürme hareketlerini taklit ederek donanımdaki ve yazılımdaki sorunları bulmaya çalışıyor.

Bu robot, Google'ın gecikmeleri takip etmekte kullandığı tek araç değil. Ancak firmanın ürünlerinin büyük bir kısmı dokunmatiğe dayandığından, robotun kritik bir önemi olduğunu tahmin etmek zor değil.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Apple da napiyo? Alıyo rline yavas yavas suruyo dokunuuyo ondan sonra yeni ios gri ekran yapiyo iphone 4s yeniden basliyo Kendime ornek veriyim: Ayfon4s guncellendikce yavaslarken s3 miniye lollipop 5.1.1 cm12.1 kurunca sahlanan atlar gibi

@30 Haziran 2015 12:32 Hocam aynı durum Android dede var. İOS kullanmadım ama s3 vardı bende. Bir gecede telefonu perte çıkardı bu samsung. Yıllardır birçok akıllı telefon kullandım. Öğrendiğim tek husus telefonunuzu aldıktan sonra güncellemeleri kapatın. telefon kırılana kadar rahat rahat kullanın. Güncellemeler telefonu öldürüyor malesef.

Bence androidlerin hepsi Sazan.avi ;)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir