Google Glass'ı inceledik!

Google Glass'ın en son sürümü Google Glass 2'yi, her yönüyle, A'dan Z'ye inceledik!

İşletim sistemi - II

İşletim sistemi - II

Glass'ı PC'nize bağlayarak fotoğrafları diskinize kopyalamanız mümkün. Bunun dışındaysa çok fazla seçeneğiniz yok. Fotoğraf dışındaki içerikleri kart tabanlı "zaman çizgisinden" kaldırmak için, Glass'ı kullanmanız gerekiyor. Geliştiricileri, microUSB-PC bağlantısını ve Android SDK'yı kullanarak kodların içine dalabiliyorlar, ancak bu elbette  ortalama kullanıcıya göre bir iş değil.

Gözlüğe "Okay Glass, what's the population of China?" dediğimizde, yani Çin'in nüfusunu sorduğumuzda "1.351 billion as of 2012" cevabını aldık. Ancak nüfusları karşılaştırmaya yönelik bir işlev bulunmuyor, zaten ekrandaki alan da bunun için yeterli değil. Gözlük, bu bilgileri Google Knowledge Graph'ı kullanarak elde ediyor.

"How tall is Morgan Freeman?" ("Morgan Freeman'ın boyu kaç?") dediğimizde ise gözlük bize "6' 2" (1.88 m) cevabını sesli olarak okudu.

Google Glass'ın üzerindeki özel ses iletme teknolojisi, sesi kulağınız yerine kafatasınıza veriyor. Bu sayede bir kulaklık takmaktan kurtulduğunuz gibi, çıkan sesleri yanınızdaki kişiler neredeyse hiç duyulmuyor.

Google Glass ile ismini söyleyip arama yapabileceğiniz kişi sayısı, şu an 10 ile sınırlı. Favorileriniz dışındaki kişileri aramak veya mesaj göndermek için touchpad'e dokunmanız gerekiyor.

Google Maps yoluyla sunulan yol tarifleri artık sadece Android'e özel değil. Ancak özelliği iPhone'da kullanabilmeniz için telefonun uyanık durumda olması gerekiyor. Google Maps'in Glass sürümünün kafanızı çevirdiğiniz yere dönmesi oldukça etkileyiciydi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

iphone 5 inde %100 şarj olmasın 2 saatten az sürüyo bu bir artı değil koca bi eksi böyle birşey yapıyorsan öncelik olarka düşünmen gerkeen şey şarj olmalı 3-5 saatte şarjı biten bir gözlük başarısızlığın dibi demektir

@12 Şub 2014 02:12 Beta aşamasındaki bir ürün için sadece pil ömrünü ileri sürüp başarısız bulmak ne kadar doğrudur acaba

@12 Şub 2014 11:25 cıhazın yolda yürükne pili bittiğinde nasıl olacağını hayal edersen batarya tüketiminin ve kapasitesinin ne kadar önemli olduğunu anlarsın

@12 Şub 2014 11:25 fiyatı pek beta değil ama google avukatı birader.

@12 Şub 2014 15:53 şuan için bu bir oyuncak. kimsenin pil ömrüne önem vereceğini sanmıyorum

işiniz gücünüz yok mu hocam piyasada mal mı kalmadı ayda bir test ediyoru deyip gizli reklam yaparaktan cuka alırsınız,yoktur teknoloji tarihinde bu kadar test edilip övgülere layık görülen bir ürün,amma serbest piyasa ormanında hangi ürünün hayatta kalacağına testçiler değil son kullanıcı karar verir.

işiniz gücünüz yok mu hocam piyasada mal mı kalmadı ayda bir test ediyoru deyip gizli reklam yaparaktan cuka alırsınız,yoktur teknoloji tarihinde bu kadar test edilip övgülere layık görülen bir ürün,amma serbest piyasa ormanında hangi ürünün hayatta kalacağına testçiler değil son kullanıcı karar verir.

@12 Şub 2014 11:43 çipin işi zaten reklam yapmak,, teknoloji haberi vermek değil. biraz da balık hafızalı olduklarından neyi reklam ettiklerini habire unutup dönüp dönüp reklam ediyorlar

bu kaçıncı Google glass tanıtımı oldu, fotoğraflarda aynı fotoğraflar. bari fotoloru değiştirseydiniz.

Google Glass benim fikrimin kırıntısı. ilerisinde daha çok fonksiyon mevcut. tümünü yazdım konuştum. tümünü tüm dünya benden seyretmekte idi. ve kırıntıları dahil hayal değil gerçek. ilerisini çok daha beğeneceksiniz.

Ne tuhaf insanlarsınız lan..Adam neyin reklamını yapmış? Bildiğin düpedüz eleştirmiş.Diyeceksiniz ki reklamın iyisi kötüsü olmaz..Hade ordan..Adam gibi makaleyi okuyun çıkın gidin.Adamlar yapmış

Boşa reklam deyil sahnearkası berbat be .yazikolmuş erken çok erken yüzdeyuz kasaya çarpabilir sallanıp daha ölümcül kazalara sebebiyet verilebilir.kullanıcılar hiçbirzaman katil olmaz sistemeriaet :-P:-) OLUNURSA OZAMAN ZATEN İHTİYAÇ VARDIR

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir