Google Glass'ı inceledik!

Google Glass'ın en son sürümü Google Glass 2'yi, her yönüyle, A'dan Z'ye inceledik!

Tasarımı

Tasarımı

Tasarımı

Google Glass'ın ölçüleri, en geniş noktasında 13.3 cm ve en uzun noktasında 20.3 cm. Uzunluğu nedeniyle onu cebinize sığdırmanız pek mümkün değil. Nexus 7'yi bile kot pantolonumuzun arka cebine sığdırmayı başarırken, Google Glass'ı cebimize sıkıştıramadık. Titanyum kafa bandı kapanmadığından, onu taşıma olanaklarınız kısıtlı.

Google Glass 2'nin görünüşte selefi Explorer Edition'dan neredeyse hiçbir farkı yok. Renk seçenekleri arasında siyah, turuncu, gri, beyaz ve mavi var.

Glass'ın şık tasarımına görünür şekilde aykırı davranan bölümü ise pilin bulunduğu, sağ kulağın arkasında kalan kısım. Pil fazlasıyla büyük olmasına rağmen, gözlüğün 1 günü çıkarmasına izin vermiyor.

Ancak pilin ağırlığına ve sağlam çerçeveye rağmen Google Glass çok hafif ve onu yüzünüzde taşırken hiç rahatsız olmuyorsunuz. 42 gramlık gözlük, ekranı dahil, görüş hattınızı hiç etkilemiyor.

Google Glass'ın ekranına bakmak için sağ gözümüzü zorlamak, başta bize bir miktar baş ağrısı yaşattı. Zaten Google yetkilileri de bizi ilk birkaç gün boyunca Glass'ı birkaç saatten fazla kullanmamamız konusunda bizi uyarmışlardı. Tek gözünüzü kullanmadan, diğer gözünüzü bir nesneye odaklamak, hiç de doğal bir davranış değil. Ancak gözünüz ve beyniniz, kısa zamanda buna alışabiliyor.

Google Glass'ın üzerinde aynı telefonlarda olduğu gibi birkaç fiziksel düğme ve portlar var. Onunla birçok etkileşimi, sağ taraftaki 3.25'lik touchpad'le sağlıyorsunuz. Touchpad'in hemen altında cihazı şarj etmeye yarayan bir USB portu bulunuyor. Üstte ise gürültülü ortamlarda sesli komut vermek mümkün olmadığında, hızla fotoğraf çekmenizi sağlayan bir düğme var.

En önemli düğme ise touchpad'in içinde, şakağınızın yanında duruyor. Bu düğmeye hafifçe bastığınızda Google Glass açılıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

iphone 5 inde %100 şarj olmasın 2 saatten az sürüyo bu bir artı değil koca bi eksi böyle birşey yapıyorsan öncelik olarka düşünmen gerkeen şey şarj olmalı 3-5 saatte şarjı biten bir gözlük başarısızlığın dibi demektir

@12 Şub 2014 02:12 Beta aşamasındaki bir ürün için sadece pil ömrünü ileri sürüp başarısız bulmak ne kadar doğrudur acaba

@12 Şub 2014 11:25 cıhazın yolda yürükne pili bittiğinde nasıl olacağını hayal edersen batarya tüketiminin ve kapasitesinin ne kadar önemli olduğunu anlarsın

@12 Şub 2014 11:25 fiyatı pek beta değil ama google avukatı birader.

@12 Şub 2014 15:53 şuan için bu bir oyuncak. kimsenin pil ömrüne önem vereceğini sanmıyorum

işiniz gücünüz yok mu hocam piyasada mal mı kalmadı ayda bir test ediyoru deyip gizli reklam yaparaktan cuka alırsınız,yoktur teknoloji tarihinde bu kadar test edilip övgülere layık görülen bir ürün,amma serbest piyasa ormanında hangi ürünün hayatta kalacağına testçiler değil son kullanıcı karar verir.

işiniz gücünüz yok mu hocam piyasada mal mı kalmadı ayda bir test ediyoru deyip gizli reklam yaparaktan cuka alırsınız,yoktur teknoloji tarihinde bu kadar test edilip övgülere layık görülen bir ürün,amma serbest piyasa ormanında hangi ürünün hayatta kalacağına testçiler değil son kullanıcı karar verir.

@12 Şub 2014 11:43 çipin işi zaten reklam yapmak,, teknoloji haberi vermek değil. biraz da balık hafızalı olduklarından neyi reklam ettiklerini habire unutup dönüp dönüp reklam ediyorlar

bu kaçıncı Google glass tanıtımı oldu, fotoğraflarda aynı fotoğraflar. bari fotoloru değiştirseydiniz.

Google Glass benim fikrimin kırıntısı. ilerisinde daha çok fonksiyon mevcut. tümünü yazdım konuştum. tümünü tüm dünya benden seyretmekte idi. ve kırıntıları dahil hayal değil gerçek. ilerisini çok daha beğeneceksiniz.

Ne tuhaf insanlarsınız lan..Adam neyin reklamını yapmış? Bildiğin düpedüz eleştirmiş.Diyeceksiniz ki reklamın iyisi kötüsü olmaz..Hade ordan..Adam gibi makaleyi okuyun çıkın gidin.Adamlar yapmış

Boşa reklam deyil sahnearkası berbat be .yazikolmuş erken çok erken yüzdeyuz kasaya çarpabilir sallanıp daha ölümcül kazalara sebebiyet verilebilir.kullanıcılar hiçbirzaman katil olmaz sistemeriaet :-P:-) OLUNURSA OZAMAN ZATEN İHTİYAÇ VARDIR

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir