Google: "Gmail'i sabote ettiler!"

İnternet devi Google'dan, dünyanın en büyük ülkelerinden birine çok sert suçlamalar...

Google, Çin'i Gmail'i sabote etmekle suçluyor
Çin, Gmail'e de set çekti

Google, hayatımızın vazgeçilmezleri arasında. Bir bilgi ya da servise ihtiyacımız olduğunda ona başvuruyoruz. Fakat çekik gözlü kardeşlerimizi, Google'ın egemenliği sıkmış olacak ki, Google önce Japonya'da yasaklandı, Japonlar kendi arama motorlarını kurdu. Şimdi de Çin, Google'ın elektronik posta servisi olan Gmail'e sabotaj yapmakla suçlanıyor.

Gmail'de oluşan sorunlar hakkında mühendislerine ayrıntılı bir araştırma yaptıran Google, kendilerine ait hiçbir teknik sorun bulunmadığını, aksaklıkların Çin Devleti için çalışan hacker'lar tarafından oluşturulduğunu, hatta bunların Google'dan kaynaklanıyormuş gibi gösterildiğini söyledi.

Çin hükümeti ise yaptığı kısa açıklamada bu suçlamaya cevap verdi. Açıklamada, "Bu suçlama kabul edilemez" cümlesine yer verildi...

Facebook, Twitter ve YouTube'un da erişime kapalı olduğu Çin'de, Gmail'le alakalı sorunlar, geçtiğimiz Ocak ayının sonlarında ortaya çıkmıştı. Çin halkı, Google servislerine ulaşmakta halen zorluk yaşıyor. Google geçen sene yaptığı açıklamaya göre Çin'le bir daha ortaklık kurmayacak.

Melik Arslan

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

China neysede Japonya neden yapmış bunu?

Japonalr iyi yapmışlar az bile.Senelerdir youtube'de Atatürk'e hakaret içeren videoları kaldırmadılar.Kendilerini dünyanın efendisi olarak görüyorlar.Çoğu hizmet ve bileşenlerin dili ingilizce,rekamlar hariç tabi.Teklam almaya gelince Türkler'den reklamı alırlar,reklam da yaparlar onun dışında bi sorun olsa muhatap bulamazsın.

Youtube da Google'a hakaret eden bir sürü video var yani mesele Türkiye ile alakalı değil. O zaman bizde Atatürk'ü öven çok güzel videolar yapıp herkese izletmeliyiz. Yasak mantığının hiç bir mantığı yok hele bide toptan siteyi yasaklamak akla mantığa aykırı....

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir