Google güvenlik için Apple satın alıyor

Her fırsatta birbirine diş bileyen Google ve Apple arasındaki bu ilginç ilişki, herkesi şaşırtıyor!

En büyük Apple müşterisi Google çıktı

Her fırsatta birbirine diş bileyen iki ezeli rakip Apple ve Google arasındaki çok sıra dışı bir ilişki ortaya çıktı.

SC Trust'ın haberine göre, Google, dev bilişim ihtiyaçları için Windows PC'ler yerine Apple MAC sistemlerini tercih ediyor. Virüslerin daha az hedefi olan MAC'leri ofislerinde ve bazı sunucularında kullanan Google'ın sahip olduğu Apple bilgisyarların sayısının 43 bin adet olması dikkat çekti. Bu rakam, Google'ı, Apple'ın en büyük müşterilerinden biri haline getiriyor.

2009 yılındaki bir saldırıdan sonra Windows PC'lerden vazgeçen Google, o zamandan bu yana, ofislerindeki kişisel bilgisayarları MAC'lerle değiştirmiş. Bu sayede hacker'lar bir şekilde güvenlik duvarlarını geçip kullanıcıların bilgisayarlarına ulaştıklarında, MAC sistemleri ile karşılaşacaklar ve bu sistemleri kırmak apayrı bir uzmanlık konusu olduğu için hacker'ların işi çok zorlaşmış olacak. Google mühendisleri bu sırada güvenlik duvarının delinmiş olduğunu keşfetmiş olacağı için hacker'a hızla müdahale edebilecekler.

Kısacası, Windows sistemlerine saldırmayı alışkanlık haline getirmiş olan hackerlar, Apple'ın en büyük rakibine 43 bin adet bilgisayar satmasını sağlamış. Apple'ın onlara büyük bir teşekkür borçlu olduğu inkar edilemez.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bu ilişki Samsung ve Apple'da olsa...

Suna Apple'la Hacker is birligi Desek?:)

Red hat gibi dağıtımlar kullansalarmış madem. En başta windowsu seçmeleri zaten ayrı bir salaklık.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir