Google haberlerinin arkasında o çıktı!

Gizemli "Google'ı karalama kampanyasının" ardından Facebook çıktı; ortalık karıştı...

  • Gökay Özbudak
Google'ı karalama kampayasının arkasındaki isim FB
Rekabet çok farklı bir boyuta taşındı...

Son zamanlarda ortaya çıkan Google'la ilgili, haber kaynaklarında çıkan kötüleme haberlerinin arkasından Facebook çıktı. The Daily Beast'in haberine göre; Facebook, Google'ın gizlilik sözleşmesini daha yakından izlemesi için halkla ilişkiler şirketi Burson-Marsteller'i tuttu.

Bir Facebook konuşmacısına göre bunun iki nedeni var; birincisi Google'ın Facebook gibi gizlilik konularından şüphe yaratan sosyal paylaşım sitesi gibi bir proje oluşturmak istemesi, diğeri ise Google'ın Facebook'taki verileri kullanabilme ihtimali.

Ancak asıl büyük neden, internetteki sosyal paylaşım platformunun Google ve Facebook için yeterince büyük olmaması gibi görünüyor. Facebook, bu olayın ortaya çıkmasının ardından yaptığı açıklamada suçlamaları reddetti ama "daha açık olmalıydık" diyerek yarım ağızla özür dilemeyi de ihmal etmedi. Bakalım Google, bu açıklamaya ne cevap verecek?

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

"Google'a yapılır mı bu?" diye sormadan edemiyor insan.

Google'dan facebooku piyasadan silmesini bekliyoruz.

Facebook google'la uğraşman sana yaramaz. Google teknoloji dünyasının devidir, facebook kendine yeni uğraşlar bulsun. Devlerle uğraşmasın

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play