Google "Hakkımda" sayfasını kullanıma açtı

Google, sadece size özel olan "About Me" sayfası ile pek çok şeyi tek çatı altında topluyor!

  • Onur Seven
Google "Hakkımda" sayfasını kullanıma açtı

Google'ın sizinle ilgili kişisel bilgileri paylaşmasından mı endişeleniyorsunuz? Yeni bir sayfa bunu daha iyi kontrol etmenizi sağlıyor.

Yeni "Hakkımda" (About me) sayfası sosyal medya hesaplarında görünen doğum günü gibi kişisel bilgilerin yanında Google'ın gizlilik ayarlarına erişmek için bir bağlantı içeriyor. Bu sayfayı kullanarak insanların sizin hakkınızda gördükleri bilgileri kontrol altına alarak dilerseniz değiştirebiliyorsunuz.

Burada yaptığınız değişiklikler; Drive, Fotoğraflar, Gmail, YouTube, Google+ ve diğer Google hizmetlerinde görünüyor. Sayfanın en yararlı kısmı da tüm ayarlamaları sıfırdan yapabileceğiniz "Gizlilik Kontrolü" bağlantısı.

Bu bölümde Google+ sayfanızda yer alan bilgileri kimlerin görebileceğine karar verip, hangi bilgilerin herkese açık olmasını veya gizli kalmasını istediğinizi seçebiliyorsunuz. Ayrıca YouTube videolarınızı, beğenilerinizi ve aboneliklerinizi kimlerin görebileceğini seçip, onları nerede paylaşacağınıza karar verebilirsiniz.

Yeni hizmetle birlikte reklamların sizinle daha alakalı olmasını da sağlayabilirsiniz. Görmek istediğiniz Google reklam türlerini değiştirerek sadece ilgi alanınıza yönelik reklamları seçebilirsiniz.

Gizlilik Kontrolü bölümünü tamamlamak biraz çaba gerektirebilir ancak kişisel bilgilerinizi denetlemek için en iyi yolun bu olduğunu söyleyelim.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Çaldıklarımızı görün, bakın çok fazla bilginizi çalmıyoruz'u daha sevimli hale getirmeye çalışıyorlar...

@14 Kasım 2015 03:21 hangisi çalmıyor adamlar açık açık söylüyor ister kullan ister kullanma

@14 Kasım 2015 03:21 Dostum merhaba kafanı çok beğendim ne kullanıyorsun bana da önerir misin?

Sen de yorum yaz