Google Haritalar artık daha isabetli olacak

Google, yeni sunduğu bu özelliklerle Maps'i daha da etkileşimli ve isabetli hale getiriyor!

  • Levent Öztürk
Google Haritalar artık daha da doğru olacaklar...

Google, resmi olarak duyurduğu yeni araçlar ile Google Haritalar üzerinde bazı işlemleri kolaylaştıracağını belirtti. Artık Haritalar üzerindeki konumlar için düzenlemeler önermek, var olmayan yerleri eklemek ve konumlar hakkında detayları önermek veya doğrulamak çok daha kolay.

Bazı kullanıcılar bu özelliklerin aktif olmalarını bir süredir fark etmekteydiler ancak Google, bu değişiklikleri bir blog yazısı ile resmi hale getirdi. Bu değişikliklerin içerisindeki belki de en önemli özellik ise, konumlara değişiklik önermek veya eksik olan yerleri eklemek olarak gözüküyor. Eğer ziyaret ettiğiniz belirli bir nokta Google Haritalar'da bulunmuyorsa, haritanın üzerine bir işaretçi ekleyerek bu yeri belirtebiliyorsunuz. Benzer bir şekilde, eğer Haritalar üzerinde gözüken bir yerde bulunuyorsanız ancak belirtilen bilgilerin bir kısmı yanlışsa, bu bilgiler için düzenleme de önerebilmektesiniz.

Ziyaret ettiğiniz yerler hakkında Haritalar'a pek çok detay eklemeniz de mümkün. Konum listeleri, artık size konum hakkında bilgilerinizi paylaşmanızı isteyecek ve artık bu konumlar hakkında, verilen hizmetlerden genel ortama, sunulan yiyecek çeşitlerinden rezervasyon durumuna kadar hemen her bilgiyi paylaşabileceksiniz. Ayrıca, bir yere ulaştığınızda da sizden, diğer kişilerin bu yer hakkında yazdıklarını doğrulamanız istenecek. Bu değişiklerdeki genel amaç ise, Google Haritalar'daki bilgilerin güncel, daha detaylı ve sonuç olarak daha işe yarar olmalarını sağlamak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Google Maps çok başarılı bir hizmet umarım aynı istikrarla yoluna hep devam eder.

bulanık gösteriyor isabetli olsa ne olacak

süper bir şey bu. bir sürü hata düzelttim. seneye zorluk yaşamadan rahatça istediğim yerleri ve bilgileri bulabileceğim artık :)

En iyi navigasyon yazılımı google haritaların yanında halt etmiş.. Uygulamayı süper hale getirmişler gerçekten, emeği geçenleri tebrik ederim...

Sen de yorum yaz