Google hesabınıza erişen oldu mu?

Google hesabınıza davetsiz bir misafir girmiş olabilir mi? İşte bunu anlamanızın yolu ve fazlası!

Google hesabınıza erişen oldu mu?

Google hesabınızın güvenliğine dikkat etmezseniz, bu size pahalıya patlayabilir. Eposta hesabınızın ele geçmesi, yalnızca kişisel bilgilerinizin değil, internetteki diğer hesaplarınızın da elinizden kayıp gitmesi anlamına gelebilir. Bu yüzden Google'ın Hesabım sayfasını ziyaret edip güvenlikle ilgili aylık hatırlatmalar almayı tercih edebilirsiniz.

Gmail'i açın ve sağ üstteki profil fotoğrafınıza tıklayın. Açılan kutucukta "Hesabım" düğmesine tıklayın. "Hesabım" sayfası açılacak.

Bu sayfada "Kişisel bilgiler ve gizlilik" üzerine tıklayın. Sayfayı aşağı kaydırarak "Google Hesap Özeti"  başlığını bulun ve "Gösterge tablosu'nu görüntüle" (Google Dashboard) üzerine tıklayın. Bu sayfada Google ürünlerindeki en son hesap etkinliklerini görebileceksiniz. Hesabınızda bir başkasının dolaşmadığından emin olmak için her ay bu sayfaya göz atmanızda fayda var.

Aylık hatırlatma epostaları almak için sayfanın üst tarafındaki "Hesap hareketlerimi kontrol etmem için bana aylık hatırlatıcılar gönder" kutucuğunu işaretleyin. Böylece her ay hesap özetinizi görmenizi söyleyen bir hatırlatma epostası alacaksınız.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

faydalı makale olmuş.işleme aldım hemen

Google hesabı çok önemli. Google hesabı olmazsa hiçbiri olmaz..

@31 Ocak 2016 08:04 Google is love,Google is life

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir