Google'ı arkadaş listesinden çıkardı

Facebook, Google ile olan "ilişki durumunu" güncelledi, onu "arkadaş listesinden sildi!"

  • Berk Toparlak
Google'ı arkadaş listesinden çıkardı

Bir zamanlar dost sayılabilecek ikili Facebook ve Google'ın arası bozuldu. Zuckerberg'in geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalar, son zamanlarda iyice gerilen ilişkiye tuz biber ekti.

"Google ile olan ilişkimiz, şirketlerin dostça iletişim halinde olduğu türden bir ilişki değil." şeklinde konuşan Facebook'un dahi çocuğu, böylece Google'ı artık arkadaş listesinden sildiğini göstermiş oldu. Üstelik Zuckerberg'in buna ek olarak, Google'ın "baş düşmanı" Apple'a dair yaptığı "oldukça iyi giden bir ortaklığımız var" açıklaması, sosyal ağ devinin Google hakkındaki görüşlerini iyice açığa çıkardı.

Google'ın Facebook'a alternatif olabilecek Google+ hamlesi, aslında bu noktaya gelineceğinin sinyallerini veriyordu. Bunun üzerine Facebook'un geçtiğimiz günlerde Graph Search ile kendi arama motorunu kurması, artık ikilinin konuşacak ortak bir şeyinin kalmadığını gösterdi.

Diğer yandan Google CEO'su Larry Page'in, Facebook için "sundukları ürünlerde gerçekten çok kötü iş çıkarıyorlar" açıklaması, kopma noktasına gelen ilişkinin tekrar gözden geçirilecek bir yanının dahi kalmadığını kanıtlamış oldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

süper olmuş inşallah bütün firmalar googlea düşman olur google da biter gider.. kişisel bilgilerimiz de onunla birlikte batar..

@06 Şub 2013 18:53 Gerçekten Google 'ın Batacağını mı düşünüyosunuz.

@07 Şub 2013 02:08 Her yükselenin bir düşüşü olmaz mı? Şimdi olmazsa 15 yıl sonra olur...

birçok kişi facebooku googledan arayarak giriyor zuck ! unutma

Bence googlenın hiç bir şekilde facebooka ihtiyacı yok...Yani o tek başına da yeter...

İki Cambaz bir ipte oynamazmış, dostluk ondan bitmiş! Biri Zuckerberg'e bu fabl'ı anlatmalıymış. Aslan, Kurt ve Tilki Ormanda kan kardeş olmuşlar, Aslan avdan bir geyikle dönmüş, Kurt bri Koyun getirmiş, Tilkide bir Tavuk. Aslan, Kurta dönerek, paylaştır bunları demiş. Kurt; Geyik Aslana, Koyun bana, Tavuk Tilki kardeşin olsun, deyince Aslan kükreyip bir pençe ile Kurtu oraya devirmiş. Sen paylaştır Tilki kardeş demiş, Tilki; efendim Tavuk sizin kahvaltınız olsun, Geyiği öğlene, Koyunuda akşama bir güzel afiyetle yersiniz deyip paçayı kurtarmış. Hiç Google la kanki olunur mu, Zuckerberg, dua et sonun Kurt gibi olmasın!

@06 Şub 2013 19:30Benzetme ve hikaye güzel lakin Kurtla oyun olmaz.

şirketler arası dostluk düşmanlık olmaz hepsi aynı amaca hizmet ediyor o da ceplerini daha fazla doldurmak gerisi teferruat , okurların böyle haberlerle dikkat çekilmeye çalışılması da ilginç

Umarım beter olurlar

çok koyktuk valla :)

Larry'e gerçekten hak veriyorum. FACEBOOK'un android uygulaması güncelleme aldıkça stabiliteden uzaklaşıyor. Zırt pırt uygulama durduruldu hatası veriyor. Zucker inde ne kadar paragöz olduğunu zaten anlatmaya gerek yok, Apple ve saz arkadaşına başarılar dilerim.

@06 Şub 2013 22:10 haklısın.Artık aklıma androidi kötülemek için mi yapıyorlar gibisinden düşünceler geliyor.iOS versiyonunda o sorunlar yok

google facebookun yaptığını yapabilir ama facebook google ın yaptığını yapamaz. en azından kısa sürede.

Borsa degeri 100 milyar dolar olup 100 milyon bile kar edemeyen bir sirket facebook sonu myspace'den daha kötü olacak. Google ise yilda 30 milyar dolardan fazla kar ediyor neredeyse karlilikta Apple ile kafa kafaya bu durumda facebook daga küsmüs gibi bir durum ortaya cikiyor.

Google'nin CEO su Larry den, Zuckerberg' e sitem dolu şiir: Aynı gömleği giyer, aynı sigaraya takılır/ Aynı takımı tutardık/ Newyork Yankee'nin her maçına iddialaşıp/ Millete az mı yemek ısmarladık!.. Bir tek askerde ayrıldık/ Bana Afganistan düştü, ona Irak/ Döner dönmez Facebook'u kurdu/ En büyük salaklığı da bu oldu!.. Öğlen Silikon vadisinde söylediler/ Zuckerberg seni sildi, dediler/ Ne kolay söylediler/ Sanki dev bir taş ocağını Kökünden dinamitleyip üstüme devirdiler/ Yani sen şimdi gittin, yani yoksun/ Yani bir daha olmayacak mısın? Yani bir daha borç vermeyecek/ Bir daha bira ısmarlamayacak mısın? Peki, beni kim kızdıracak/ Facede beni kim dürtecek, kim ağzını şapırdatacak? Peki, beni bu köhne dünyada/ Senin anladığın kadar kim anlayacak?

Google zaten kendi basina bir devlet. Facebook ayrilmissa cok koymaz googleye

Facebook ve Google birleşse ortaya güzel işler çıkar

Sen de yorum yaz